Bez kategorii

Zdrowy styl życia zaczyna się w głowie

Specjalnie napisałam „zdrowy styl życia” a nie „odchudzanie”, bo moim celem nie jest schudnięcie, a utrzymanie prawidłowej wagi, dobre samopoczucie oraz zdrowie. Każdy od małego powtarza: „zdrowie jest najważniejsze”, ale tak naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę z tego co znaczy „zdrowie”. Bo zdrowie to nie tylko wtedy, gdy nie jesteśmy przeziębieni i siedzimy z gorączką w domu. Zdrowie to przede wszystkim brak chorób przewlekłych. Na wiele chorób przewlekłych nie mamy wpływu, ale na pewno mamy wpływ na to jak szanować nasz organizm, podczas złego stanu zdrowia. Mimo to sporo osób sama funduje sobie choroby układu krążenia, które prowadzą do śmierci, a spowodowane są nadciśnieniem, cukrzycą i wysokim cholesterolem. A te przyczyny znikąd się nie biorą. Na większą część tych chorób pracujemy sami, całymi latami. Jeden na sześć zgonów jest z powodu „chorób serca”. Przyczyną chorób serca są przede wszystkim długotrwały stres oraz zła dietawysoki poziom cukru (moim zdaniem to też świadczy o złej diecie), wysoki poziom cholesterolu (także zła dieta się kłania), nadmiar używek (alkohol, papierosy). 

To co jemy i pijemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, nie tylko na naszą wagę. A zdrowie ma wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli nasza codzienna dieta jest zbilansowana, to od razu mamy więcej energii, a nasza skóra, paznokcie, włosy się nam odwdzięczają. Zdrowym stylem życia można uniknąć wielu chorób, a także pozbyć się wielu problemów. 

Aby zacząć zdrowo żyć, należy przeanalizować dotychczasowy styl życia:

  • Spisuj na kartce co jesz w ciągu całego tygodnia: ile pieczywa, jakiego, co na obiad, ile warzyw, owoców, co piłaś i ile użyłaś do tego cukru. Zacznij od dzisiaj.
  • Jak przygotowujesz posiłki, czy smażysz, gotujesz, pieczesz, panierujesz, polewasz tłustymi sosami, dodajesz zasmażki, okraszasz skwarkami?
  • W jakich odstępach czasu jesz i ile posiłków?
  • Czy podjadasz (ciasto z kremami, tort, gotowe słodycze, słone przekąski, fast foody) i w jakich ilościach? Jak często?
  • Jak często pijesz alkohol? Jaki?
  • Ile i jak często się ruszasz?

Podkreśl wszystkie błędy. Zastanów się jak możesz je zmienić.

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *