Bez kategorii

Jakie serum z witaminą C jest najlepsze?

W

itamina C to najlepiej przebadany surowiec kosmetyczny o potwierdzonym działaniu. Od lat ta witamina jest stałym filarem mojej pielęgnacji. Z racji, że mam już spore doświadczenie w tym temacie, to chętnie pomogę Ci wybrać najlepsze serum z witaminą C. Ponieważ „witamina C” to bardzo szerokie pojęcie, za którym kryje się kilka różnych form i pochodnych, postaram się w prosty sposób wyjaśnić czym się one różnią. Każda z nas ma różne wymagania, dlatego podpowiem, które serum z witaminą C zawiera taką formę tej witaminy, która dla Ciebie okaże się najbardziej skuteczna. W poniższym wpisie dowiesz się, jak ich używać, aby osiągnąć dobre efekty bez pielęgnacyjnych wpadek.

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Jak witamina C wpływa na skórę?

Witamina C to silny antyoksydant, chroni przed działaniem wolnych rodników i stresem oksydacyjnym, uczestniczy w naprawie uszkodzonych struktur skóry, rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt skóry, a także wspomaga ochronę przed promieniami UV. Jej działanie jest tak uniwersalne, że powinna się znaleźć w pielęgnacji każdego typu skóry bez względu na wiek. Warto jednak znaleźć swoją ulubioną formę witaminy C, tak aby kompleksowo działała pielęgnacyjnie i przeciwstarzeniowo.

Skuteczne formy witaminy C 

Kwas askorbinowy (INCI: Ascorbic Acid)

Najbardziej znana postać witaminy C, rozpuszczalna w wodzie. Ma formę niestabilną, łatwo ulega rozkładowi pod wpływem czynników zewnętrznych, tym samym traci swoje właściwości. Działa tylko powierzchniowo. Daje natychmiastowe efekty rozświetlenia. Ze względu na postać kwasową może podrażniać wrażliwą cerę. Efektywne stężenie dla kwasu askorbinowego to 15%, maksymalnie do 20%.

Przykłady:

Z powyższych przykładów najlepiej sprawdziło mi się serum Liqpharm, które jest dostępne w dwóch wersjach light (lekka konsystencja) oraz rich (olejowa konsystencja). Ja miałam w wersji rich i stosowałam je zimą. Na lato chętnie wypróbuję wersję light polecaną przez Basię.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Glukozyd askorbylu (INCI: Ascorbyl Glucoside)

Ta postać witaminy C jest rozpuszczalna w wodzie. Jest stabilniejsza niż kwas askorbinowy, jednak wykazuje niższą szybkość działania. Aczkolwiek warto wypróbować, zwłaszcza w przypadku, gdy nasza cera źle toleruje kwas askorbinowy. Zachowuje wszystkie właściwości kwasu L-askorbinowego, przy czym wykazuje znacznie głębszą penetrację, stabilność w kosmetykach i tym samym skuteczność działania.

Przykłady:

  • DERMICLAB serum z witaminą C, cena 34,99 zł (stężenie 5 %)
  • The INKEY List- 15% Vitamin C and EGF Serum 30ml 77.68 zł
  • PERFECTA Fenomen C booster wyrównanie kolorytu nawilżenie i odżywienie, na dzień i na noc
  • BasicLab – Esteticus – Kuracja Przeciwzmarszczkowa – Napięcie i Wzmocnienie Naczynek  10%, 75 zł

Z powyższych przykładów nie korzystałam. Ze względu na korzystną cenę chętnie wypróbuję serum Perfecty.

Sól magnezowa fosforanu askorbylu (INCI: Magnesium Ascorbyl Phosphate)

Sól ta wykazuje słabsze działanie antyoksydacyjne od czystej witaminy C o tym samym stężeniu, dlatego w produktach należy stosować wysokie stężenie MAP – co najmniej 15%. W porównaniu do kwasu L-askorbinowego jest stabilna w roztworach wodnych i bardziej odporna na utlenianie. Serum Vianka okazało się najsłabszym serum z witaminą C jaki do tej pory testowałam. Oprócz bardzo słabego działania rozjaśniającego, serum to pozostawiało nieprzyjemnie lepką warstwę. Pomimo stabilniejszej formy, to i tak produkt ten dosyć szybko mi się utlenił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *