Bez kategorii

6 niezbędnych pędzli- dla początkujących

Każda z nas zaczynała (bądź zaczyna) przygodę z makijażem. Filmy na YT uświadomiły mi, że nawet do takiego domowego makijażu wręcz niezbędne są pędzle. Na samym początku popukałam się w czoło. Pędzle? Przecież to dla profesjonalistów… Nic bardziej mylnego. Uważam, że przygodę z make up’em powinnyśmy zacząć od wyboru dobrych pędzli. 

Włosie naturalne czy syntetyczne?

Włosie naturalne na pewno nie jest dla alergików, zwłaszcza jeśli jesteś uczulona na sierść zwierząt.  Takie włosie nadaje się tylko do pudrowych konsystencji, nigdy do podkładów. Pędzle wykonane z naturalnego włosia do najtańszych nie należą, ponieważ są wykonane z włosów zwierząt m. in. soboli, kóz, wiewiórek.

Włosie syntetyczne należy wybrać, gdy posiada się cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień. Pędzle wykonane z takiego włosia nadają się także do nakładania podkładów, korektorów itd. Są tańsze od tych z włosia naturalnego, ale równie dobrze wykonane. Jeśli się o nie odpowiednio dba mogą służyć latami.

Do czego potrzebujemy pędzla? 

PUDER

Pędzel do pudru powinien być gęsty i pękaty. Najlepiej gdyby był delikatnie zaokrąglony. Dzięki niemu szybciej zmatowisz podkład, jednocześnie nie ściągając go. Otrzepując pędzel z nadmiaru kosmetyku unikniesz nieestetycznych plam na twarzy. Makijaż wykonany pędzlem jest bardziej precyzyjny. 

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

RÓŻ

Bez różu ani rusz, ale czym nałożyć róż jak nie właśnie pędzlem? Pędzel do różu powinien być dostatecznie miękki, aby tworzył rumieniec na policzku o roztartych granicach. Wielkość pędzla powinna zależeć od naszych policzków, musi być do nich dostosowana. 

KONTUROWANIE

Czyli do bronzera i rozświetlacza. Na samym początku stawiałabym na mały pędzel, łatwiej się nim operuje, rozciera. Trudniej mniejszym pędzlem zrobić sobie krzywdę. Wybierając pędzel do konturowania kierowałabym się wyprofilowaniem pędzla. Ścięte pędzle pomagają w podkreślaniu kości policzkowych.

OCZY

  • Nakładanie cienia bazowego

Pędzelek powinien być płaski, języczkowaty i dostosowany do wielkości naszej powieki. Dzięki temu pędzelkowi szybko nałożymy bazowy cień. 

  • Nakładanie cienia w załamaniu

Mnie najłatwiej nakłada się cień w załamaniu małym pędzelkiem, może być kulkowym. Zwartym, dobrze wyprofilowanym. Cień w załamaniu powinien być dokładniej i precyzyjniej nałożony niż baza, pędzelek powinien ułatwić nam pracę.

  • Blendowanie

Tutaj pędzel jest zdecydowanie niezbędny. Granice między różnymi kolorami cieni powinny być roztarte, dzięki temu makijaż sprawia wrażenie profesjonalnego. Pędzelek taki powinien być puchaty, mniej zwarty niż ten do nakładania cieni. 

Jeśli cenisz sobie minimalizm w kosmetyczce tych 6 pędzli powinno Ci wystarczyć. Przeważnie tylko tyle pędzli zabieram ze sobą podczas podróży. 

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *