Bez kategorii

Kolagen do pielęgnacji twarzy – Mesoboost Collagen Forte żel do mycia i maska

Profilaktyka przeciwstarzeniowa jest moim głównym celem pielęgnacji. Bo jak zawsze powtarzała moja babcia, lepiej zapobiegać niż leczyć. Każdy śmieje się z reklam, w których młoda kobieta reklamuje krem do twarzy, który usunął jej zmarszczki za pomocą magicznej różdżki. W życiu niestety jest inaczej, nie ma magicznych różdżek, instagramowych filtrów, presetów czy innych fotoszopów. Mimo to, nadal chcę wyglądać dobrze. Uważam, że do pielęgnacji twarzy należy podejść strategicznie i uderzyć bezpośrednio w najważniejszą przyczynę powstawania zmarszczek – niedobór kolagenu. Od kilku lat szukam skutecznej, domowej pielęgnacji twarzy, tak, aby opóźnić procesy starzenia się mojej skóry. Szukam odpowiednich kosmetyków, które wspomogą naturalną produkcję kolagenu, ponieważ odkąd skończyłam 30 lat to więcej kolagenu mi ubywa niż się tworzy. Ostatnio, za sprawą kampanii marketingowej, w której uczestniczę, dowiedziałam się o kosmetykach marki Mesoboost. Do testów otrzymałam dwa kosmetyki z serii Collagen Forte – żel do mycia i maskę. Z pomocą kosmetyków Mesoboost przedstawię Wam, co to jest kolagen, jaki wpływ ma na naszą skórę, a także czy kosmetyki do twarzy z kolagenem działają

Co to jest kolagen?

Kolagen to białko, które odpowiada za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Dzięki kolagenowi komórki skóry się regenerują. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie proces starzenia. Z wiekiem każdy traci zdolność do naturalnej produkcji tego białka, które nie bez kozery nazwano białkiem młodości. Kolagen jest szeroko stosowany w budowie substytutów skóry, jest wykorzystywany przez organizm na każdym etapie gojenia się ran. Generalnie jest jednym z kluczowych zasobów naturalnych tkanki skórnej.

Co wpływa na produkcję kolagenu?

Nie będę oryginalna, jeśli napiszę, że na produkcję kolagenu wpływa dobrze zbilansowana dieta, jednakowoż najważniejszy dla syntezy kolagenu jest dostatek w organizmie witaminy C i żelaza. Przy niedoborze tych składników kolagen nie będzie powstawać. Korzystnie na zaoszczędzenie kolagenu wpływa aktywność fizyczna. Natomiast chciałam jeszcze wspomnieć o czynnikach wpływających destrukcyjnie na kolagen to słońce (kolejny raz apelują o używanie kremów z filtrem przez cały rok – zwłaszcza do twarzy), palenie papierosów, alkohol i stres (kortyzol powoduje rozpad kolagenu).

Kolagen w pielęgnacji twarzy

Kolagen jest dużą strukturą białkową i nie wchłania się do skóry, dlatego stosowanie go w kosmetykach ma zupełnie inne działanie. Przede wszystkim „białko młodości” nawilża, zapobiega parowaniu wody z naskórka, więc zaleca się go osobom z suchą skórą. W kosmetologii występuje w formie masek kolagenowych, które działają powierzchniowo. Nawilżający płat kolagenu sprawia, że drobne zmarszczki wygładzają się pod wpływem nawilżenia, jest to jednak proces krótkotrwały.

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *