Bez kategorii

Jak zacząć zużywać kosmetyki do makijażu? Poradnik dla początkujących

Kupowanie kosmetyków to sama przyjemność, jednak to niewinne hobby może wymknąć się spod kontroli. Kiedy zaczynałam 7 lat temu prowadzić blog o tematyce urodowej, kosmetycznej, chciałam, aby przez moje ręce przewinęło się jak najwięcej kosmetyków, zarówno tych do pielęgnacji, jak i makijażu. W głowie miałam plan takich postów, jak „10 najlepszych podkładów”„7 szamponów do włosów przetłuszczających się” itd. Jednak stosunkowo niedawno zorientowałam się, że będąc sobą, używając to co lubię, w swoim tempie, ciężko dorównać mi innym blogerkom, i mieć możliwość wypróbowania wszystkich kosmetyków i nadążyć za nowościami, no i jeszcze je sfotografować, a także napisać rzetelną recenzję. Kiedyś moje uzależnienie od kosmetyków uważałam za niewinną przyjemność, jednak doszłam do tego punktu, że przestało mi się to podobać. Od dawna lubię upraszczać moją codzienność, tak, aby mieć więcej czasu na inne przyjemności. Zauważyłam, że im mniej rzeczy posiadam, tym mniej muszę sprzątać i to mniej więcej popchnęło mnie do wprowadzenia w życie Project Pan. Minął już rok, jak aktywnie zużywam kosmetyki do makijażu. To był bardzo ciekawy rok, podczas którego odnalazłam swoje preferencje, swój styl i wiem czego się trzymać. Jeśli czujesz, że przestałaś panować nad zakupami, masz za dużo kosmetyków do makijażu, to chętnie pokażę Ci, jak krok po kroku zacząć z Project Pan i zacząć zużywać kosmetyki do makijażu. Poniżej znajdziesz poradnik dla początkujących.

Wybierz produkty, które stosujesz codziennie, bez których nie wyobrażasz sobie makijażu. 

Wybierz kolorystykę, po którą najczęściej sięgasz, taką swoją mini bazę, kolory neutralne pasujące do każdego typu ubioru. Bez sensu jest wybierać bronzer, róż czy bazę pod podkład, jeśli nie używamy tych produktów codziennie, bez których nie wyjdziemy z domu. Zrób sobie mini listę produktów, których używasz zawsze – i z tej kategorii wybierz po jednym kosmetyków.

Wybierz produkty o kolorystyce odpowiadającej obecnej porze roku,

żeby nie męczyć się np. za jasnym podkładem latem. Latem wybierz podkład, który aktualnie Ci najbardziej odpowiada kolorystycznie (a nie ten najstarszy najdłużej zalegający). 

Stosuj rotację, najlepiej sezonową. 

Ja co miesiąc wymieniam paletę cieni do makijażu. Oczywiście latem wybieram te, w których więcej jest kolorów, zimą i jesienią sięgam po te o ciemniejszych, cieplejszych kolorach. Usta latem wolę w naturalnych, jasnych kolorach, jesienią i zimą częściej sięgam po ciemniejsze kolory. Latem wolę błysk rozświetlacza, a zimą wyraźniejszy róż. Wracam co kilka tygodni do kosmetyków, tak aby używać wszystkich, które mam.

Wybierz produkty, które możesz zużyć na kilka sposobów. 

Szminka, jako róż. Cień rozświetlający jako rozświetlacz lub na odwrót. Kredka do oka może posłużyć także do brwi. Bronzerem możemy zaznaczyć załamanie powieki. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

Wybieraj produkty po jednym kosmetyku z danej kategorii. 

Nie wrzucaj do jednego wyzwania 5 róży, bo żadnego nie zużyjesz znacznie. Widoczne postępy w zużywaniu bardzo motywują i utwierdzają w postanowieniu.

Stare rzeczy po prostu wyrzuć, zacznij zużywać w miarę nowe, świeże produkty. 

Jednak nie za nowe – takie, które już znasz, mają już jako takie zużycie i wiesz, że je lubisz. Nówki sztuki mają to do siebie, że po pierwsze są całe, a po drugie nie znamy ich dobrze i nie wiemy, czy na dłużą metę się polubicie. Pisałam już o takim zjawisku, jak hate panning, ale myślę, że jest to dla zaawansowanych. Na początku warto sięgnąć po ulubione kosmetyki i takie, których nie chcecie wyrzucić.

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *