Bez kategorii

Zasady szafy kapsułowej

WIdzę coraz większe zainteresowanie szafą kapsułową. Myślę, że ma na to wpływ wiele czynników. Dla mnie głównymi powodami założenia szafy kapsułowej było: chęć zaoszczędzenia pieniędzy, żal było mi pozbywać się ubrań, w których prawie nie chodziłam, a na nie wydałam, nawet jeśli małe to bądź co bądź pieniądze. Kolejnym czynniki, to chęć ochrony środowiska. Przemysł modowy to najgorszy przemysł, który ma wpływ na zanieczyszczenie naszego środowiska, a także wykorzystuje sporo zasobów nieodnawialnych. Ostatni powód to chęć wyglądania dobrze, bez konieczności orientowania się w modzie, śledzenia trendów, bez konieczności ciągłego „odświeżania” szafy. W poniższym wpisie tłumaczę zasady tworzenia szafy kapsułowej, co to jest szafa kapsułowa. Pokazuję na moim przykładzie jak stworzyłam szafę kapsułową.

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Co to jest szafa kapsułowa?

Określenie szafa kapsułowa pochodzi od angielskiego „capsule wardrobe”, a historia capsule wardrobe sięga lat 70. i odnosi się do kolekcji niezbędnych elementów odzieży, niewychodzących z mody, które można nosić przez wiele sezonów. Kolekcja ta może być uzupełniana o elementy sezonowe, aby zapewnić sobie coś do noszenia na każdą okazję bez kupowania wielu nowych elementów odzieży.

O tym, co to jest garderoba kapsułowa pisałam także we wpisie – Moja szafa kapsułowa

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Co zawiera moja szafa kapsułowa?

• 80% to całoroczna baza: największa część mojej garderoby, która mniej więcej zawsze pozostaje taka sama. Tutaj postawiłam na 6 podstawowych kolorów (biel, beż, szary, niebieski, czarny i khaki). W tych kolorach mam okrycia wierzchnie, spodnie, spódnice i góry. Dzięki temu z samej bazy jestem w stanie z mniejszej ilości ubrań skomponować wiele zestawów pasujących na wiele okazji.

• 20% kapsuła sezonowa: to mała część mojej garderoby, którą bawię się z sezonu na sezon, aby ubrania mi się szybko nie znudziły. Zaliczam do tego kilka kolorowych sukienek, letnie ubrania, których nie noszę cały rok czy akcesoria. Ta część u mnie jeszcze wymaga pewnych szlifów, nie jestem z niej jeszcze do końca zadowolona.

• Mini-kapsułki: odzież domowa, specjalne okazje, odzież sportowa, piżamy. Tutaj staram się trzymać konkretnej ilości, ponieważ bardzo łatwo sobie zagracić szafę ubraniami po domu, piżamami czy dresami.

• Nowe zakupy: najlepiej, aby to była wymiana, czyli kupuję dopiero wtedy dana rzecz jest wystarczająco zniszczona i wymaga zastępstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *