Bez kategorii

Pielęgnacja – włosy niskoporowate

M

oje cienkie włosy zawsze były źródłem moich kompleksów. Od okresu dojrzewania, kiedy zaczęły mocno się przetłuszczać, ciągle się wstydziłam swoich włosów. Żadna fryzura wtedy mi nie pomagała, miałam wrażenie, że przez te mocno przyklapnięte włosy nawet moje uszy bardzo odstają. Włosy odkąd pamiętam musiałam myć codziennie, czego bardzo nie lubiłam. Dopiero stosunkowo niedawno dowiedziałam się, co to jest porowatość włosów i jaki ma to wpływ na ich pielęgnację. Wiem, że mam włosy niskoporowate i to jak najbardziej pożądane włosy przez włosomaniaczki. A jednak nadal przysparzały mi wiele problemów i ich po prostu nie lubiłam. Odkąd znam rodzaj swoich włosów i zaczęłam o nie w odpowiedni sposób dbać, przestało mi przeszkadzać to, że moje włosy są cienkie i przyklapnięte.

Jak dbać o cienkie i niskoporowate włosy?

Zacznę od tego, że włosy niskoporowate są gładkie i odporne na uszkodzenia. Moim włosom rozjaśnianie nie jest straszne. Moje włosy charakteryzuje to, że są trudne w stylizacji, a efekt modelowania bardzo krótko się utrzymuje. Dodatkowo bardzo długo same schną, nawet suszenie suszarką jest długie i uciążliwe. Niestety bardzo łatwo je obciążyć niewłaściwą pielęgnacją, przez co stają się oklapnięte, zbijają się w strąki i wyglądają „nieświeżo” nawet po ich umyciu. Uważam, że, pierwszym krokiem i tak naprawdę połową sukcesu jest poznanie porowatości swoich włosów. Jeśli jeszcze jej nie znacie, to zapoznajcie się z charakterystyką Anwen (najpopularniejszej blogerki piszącej tylko o włosach).

Co to jest równowaga PEH?

Kluczem do pielęgnacji moich włosów okazała się równowaga PEH, metoda popularna wśród dziewczyn, które specjalizują się w świadomej pielęgnacji włosów. Jeszcze do niedawna tę metodę kojarzyłam tylko z dziewczynami, które dbają o kręcone włosy. Na szczęście trafiłam przez przypadek na informację, że równowaga PEH jest ważna dla każdego typu i rodzaju włosa, a także dla każdego rodzaju ta równowaga wygląda zgoła inaczej, a samo zadbanie o równowagę PEH w pielęgnacji włosów wcale nie jest bardzo skomplikowane, czasochłonne i kosztowne. Owszem na sam początek potrzebujemy kilka rodzajów szamponów czy odżywek, ale sama pielęgnacja nie jest super skomplikowana.

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Włosy niskoporowate – równowaga PEH

Substancjami odgrywającymi najważniejszą rolę w pielęgnacji wszystkich włosów są, proteiny, emolienty oraz humektanty (w skrócie PEH). Włosy, które mają zaburzoną równowagę PEH najczęściej się strączkują, puszą, są matowe, suche, połamane, naelektryzowane albo wręcz przeciwnie – obciążone, tłuste i sprawiają wrażenie niedomytych (czyli tak jak moje). Tutaj posłużę się tabelką, dzięki której możemy rozpoznać błędy naszej pielęgnacji. I teraz wiedząc już co jest nie tak, wiemy, który składnik zdominował podczas pielęgnacji, a którego składnika było za mało.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Jakie proteiny dla włosów niskoporowatych?

Włosy niskoporowate nie lubią wielkocząsteczkowych protein, czyli takich jak proteiny pszeniczne, mleka, jedwabiu czy owsiane. Za to bardzo lubią proteiny średniocząsteczkowe (zaczynające swoją nazwe – hydrolized) i aminokwasy (cysteina, arginina, alanina, metionina, aminokwasy jedwabiu). Ciężko mi było znaleźć konkretną odżywkę, która zawierała by tylko proteiny dla włosów niskoporowatych. Ważna jednak jest formuła tych kosmetyków, tak, aby w składzie nie dominowały wielkocząsteczkowe proteiny. Warto też używać szamponów proteinowych zamiast odżywek, wtedy też możemy uniknąć nadmiaru protein w pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *