Bez kategorii

Merz Spezial Dragees – suplement diety

Każda z nas marzy o lśniących gęstych włosach, gładkiej i promiennej cerze, długich, zadbanych i mocnych paznokciach. Dawno przestałam wierzyć w bajki powtarzane w reklamach, a reklam na temat suplementów diety jest dużo (za dużo), to tym bardziej obraziłam się na suplementy diety. Witaminy suplementowałam tylko w ciąży, i tylko te zalecone przez lekarza prowadzącego. A jednak skusiłam się na przetestowanie tabletek Merz Spezial Dragees – w końcu tylko krowa nie zmienia poglądów. Na wiosnę zauważyłam u siebie spadek formy, większe zmęczenie, włosy jakieś smętne, cera coraz bardziej kapryśna, a paznokcie wołały o pomstę do nieba. Zaryzykowałam i rozpoczęłam kurację Merz Spezial Dragees – no bo co może się stać najgorszego? Po prostu nie zauważę efektów, a ja będę już święcie przekonana, że suplementy nie działają. Ponad 3 miesiące stosowałam Merz Spezial Dragees, dlatego z chęcią podzielę się z Wami moimi wnioskami, efektami i przemyśleniami na temat tych suplementów.

Gdy zaczynałam kurację Merz Spezial Dragees i napisałam o tym na FB oraz Instagramie, dostałam sporo komentarzy na temat tych suplementów. Wszystkie komentatorki były zgodne – Merz Spezial Dragees działają. Ten niemiecki suplement diety poprawia skórę, włosy i paznokcie. Włosy, paznokcie, gruczoły łojowe i potowe, to tak zwane przydatki skóry, czyli wytwory naskórka. To jest taki połączony układ, a na jego dobry stan i prawidłowy (zdrowy) wygląd wpływają te same czynniki i te same składniki. Dlatego większość leków i suplementów dotyczy całej tej nierozłącznej “trójcy”.

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Jakie są przyczyny wypadania włosów, kapryśnej cery czy łamliwych paznokci?

  • łysienie androgenowe, plackowate
  • zaburzenia hormonalne (np. PCOS, hiperprolaktynemia, itd.)
  • zaburzenia pracy tarczycy
  • stosowanie niektórych leków
  • niedobory witaminowo-mineralne

Uważam, że problemy z wypadaniem włosów, łamliwymi paznokciami, trądzikiem mogą być pierwszym sygnałem organizmu, że dzieje się coś złego, dlatego nie powinno się tego lekceważyć. I zamiast szukania skutecznych suplementów diety warto zasięgnąć opinii lekarza. 

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Jak stosować Merz Spezial Dragees?

Ja przyjmuję 1 drażetkę dwa razy dziennie. Drażetkę należy połknąć w całości, popijając niewielką ilością płynu. Tabletki Merz Spezial są w cukrowej otoczce (tak jak np. Ibuprom) co ułatwia mi połykanie. Nie cierpię ziołowych tabletek, które przyklejają się do języka, lub co gorsze do gardła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *