Bez kategorii

Essie Good to Go vs Seche Vite

Każda z nas marzy o idealnie pomalowanych paznokciach, każda z nas nie może się doczekać, aż wyschnie jej lakier i może powrócić do swoich obowiązków. Nie wiem jak kiedyś mogłam żyć bez top coat’u przyspieszającego wysychanie lakieru. Zupełnie przez przypadek dowiedziałam się od koleżanki o istnieniu Essie good to go, koleżanka bardzo chwaliła właściwości tego wysuszacza do lakieru. Wtedy Essie były dostępne w zasadzie tylko w Super Pharm i dopiero ich sława zaczęła się rozkręcać. Co jednak sprawiło, że zakochałam się właśnie w Essie good to go? Otóż tylko Essie działa ekspresowo. Lakier po położeniu tego top coat’u wysycha natychmiast. Czego chcieć więcej? Ja oczekiwałam od niego, aby przedłużał trwałość lakieru, tak aby wytrzymały bez uszczerbku przez około 5 dni. I tak właśnie działa. Manicure mogę z powodzeniem nosić przez minimum 5 dni. Kolejnym plusem GTG jest to, że nabłyszcza lakier, pozostawiając efekt żelowych paznokci. Wygodny, szeroki pędzelek pomaga w szybkim użyciu, dzięki niemu nakładamy idealną warstwę. Ja nie zauważyłam, żeby Essie obkurczał lakier. Jak używać Essie good to go, aby lakier szybko wysechł? Otóż należy pamiętać, aby każda z warstw lakieru była dokładnie położona na paznokieć i trochę sama przeschła. Po użyciu mojego ulubionego top coat’u z powodzeniem mogę kłaść się do łóżka, a rano wstanę z nietkniętym manicure. Polecam Essie, gdyż sprawdza się z każdym lakierem i każdą bazą. Moim zdaniem nie gęstnieje tak szybko jak Seche Vite. Gdzie można dostać Essie GTG? Ja kupuję w Super Pharm, Hebe. Czasem też jest dostępny w drogeriach internetowych i na allegro. Ale odnoszę wrażenie, że coraz trudniej go dostać. Kiedyś mój mąż specjalnie pojechał w delegację, aby mi go kupić w Berlinie, bo we Wrocławiu za chiny ludowe nie mogłam go znaleźć. Cena Essie Good to Go to 35 zł bez promocji za 15 ml.

Gdybym miała wybierać Essie Good to go czy Seche Vite? No cóż wybór jest ciężki. Seche Vite w porównaniu do Essie dosyć szybko gęstnieje. Jednak, aby przedłużyć mu trwałość wystarczy użyć Seche Restore. Seche Vite coraz lepiej jest dostępny stacjonarnie, można już go dostać w Super Pharm, i cena wcale nie jest wyższa jak w drogeriach internetowych. Za 20 zł bez promocji, podobnie za tą cenę możemy go kupić na allegro. Czy Seche Vite sprawdza się jako wysuszający top coat? Dla mnie relacja z tym wysuszaczem to takie „love-hate relationship”. Czasem gdy nałożę odpowiednią warstwę, odczekam swoje pomiędzy warstwami lakieru, to uda mi dostać  zamierzony efekt. Jednak niestety obkurcza lakier w dosyć widoczny sposób i często-gęsto zaraz po aplikacji mam starte końcówki. Dlatego bardzo ważna jest tutaj uważność przy malowaniu tym top coatem. Pędzelek też tutaj bardziej na minus, jest mało giętki i trudniej się nim maluje. Tak samo jak Essie przedłuża trwałość lakieru i pięknie nabłyszcza. Wiem, że są zwolenniczki Essie i są zwolenniczki Seche Vite. Na blogach możemy znaleźć sporo recenzji tych top coat’ów. Ja ich mogę stosować zamiennie, jednak przyjaciółce poleciłabym z czystym sumieniem Essie Good to go.

A Ty co wybierasz: Essie Good to Go czy Seche vite?

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *