Bez kategorii

Październik miesiącem zespołu Retta

Zapewne dziwicie się co wspólnego ma blog kosmetyczny, z jakimś tam zespołem Retta, i dlaczego o tym w ogóle piszę. Zespół Retta niestety mnie bardzo dotyczy, ponieważ na niego choruje moja pięcioletnia córka Matylda. Dlaczego zdecydowałam się o tym dopiero teraz pisać? Październik to miesiąc, w którym my społeczność, którą dotyczy ten zespół łączymy swoje siły i szerzymy informacje na temat tej choroby. Im więcej osób jest świadomych tej choroby, tym szybciej odnajdziemy na ten zespół lek (o tym napiszę jeszcze kilka słów poniżej). Pisanie o chorobie mojej córki nie idzie mi łatwo, starałam się, aby mój blog traktował jedynie o najprzyjemniejszych rzeczach, dlatego nie chciałam się zbytnio uzewnętrzniać. Jednak przyszedł taki dzień, że coś we mnie pękło i powoli nabieram ochoty podzielić się moimi i radościami, i smutkami, bo często tu na blogu otrzymuję wsparcie, od Was moich Czytelników. Dużo wśród blogerów pisze się o “wychodzeniu ze swojej strefy komfortu” i właśnie dzielenie się z Wami informacją o mojej córce, jest takim wychodzeniem z mojej strefy komfortu.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Matylka przyszła na świat o czasie jako zdrowa dziewczynka i dostała 10 pkt Apgar. Po dwóch dniach została wypisana w idealnym stanie zdrowia do domu. Szybko rosła i rozwijała się prawidłowo. Po kilku miesiącach zaczęły się problemy Matylki z przybieraniem na wadze oraz z prawidłowym rozwojem. Nowe umiejętności przychodziły później niż u jej równieśników. Zaczęliśmy kilkunastomiesięczne poszukiwania przyczyny. Wysokokaloryczna dieta, a także żmudna rehabilitacja naszej córki niewiele pomogła. W wieku 18 miesięcy Matylka zaczęła tracić wcześniej zdobyte umiejętności, nadal nie chodziła i nie mówiła. Gdy Matylda skończyła dwa lata potwierdzono u niej zespół Retta. Kiedy Matylka się urodziła chcieliśmy ją nauczyć wszystkiego o świecie, teraz świat musimy nauczyć o Niej. Ty widzisz dziewczynkę, która nie mówi, my widzimy cud, który nie potrzebuje słów… 

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *