Uncategorized

Synchroline Lipoacid i Synchrovit – witamina C – mój eliksir młodości

Witamina C w kosmetykach jest to  moim zdaniem współczesny eliksir młodości, dlatego najczęściej sięgam po takie produkty, które w swoim składzie mają wysokie stężenie kwasu askorbinowego. Przedstawię Wam dwa produkty marki Synchroline, które zawierają witaminę C, dzięki której świetnie niwelują pierwsze zmarszczki i ujednolicają koloryt skóry. Poznajcie krem Lipoacid oraz serum Synchrovit.

Synchroline to dermokosmetyki, wśród których można wyróżnić przede wszystkim linie: Aknicare, Rosacure, Thiospot, Terproline, Synchrovit C i inne. Kosmetyki SYNCHROLINE oraz składniki aktywne w nich zawarte zostały gruntowanie przebadane w warunkach laboratoryjnych i klinicznych, są bezpieczne i dobrze tolerowane. Produkty SYNCHROLINE nie zawierają parabenów i dodatkowych substancji zapachowych.
krem z witaminą C Synchroline Lipoacid Intensive

KREM LIPOACID

Według producenta Lipoacid to krem na dzień przeciwdziałający zanieczyszczeniom powietrza, neutralizujący działanie wolnych rodników. Preparat ma w skuteczny sposób przeciwdziałać objawom fotostarzenia skóry, niwelować  zmarszczki, ujednolicać koloryt skóry nadając jej zdrowy i wypoczętyy wygląd. Lipoacid powstał w oparciu o synergiczne działanie składników aktywnych tj.: kwasu liponowego, kwasu askorbinowego oraz linolowego.


Składniki aktywne kremu Lipoacid:

  • Kwas liponowy– jest to związek, o którym coraz częściej mówi się w ostatnim czasie. Jest to surowiec aktywny biologicznie, który charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi, dzięki którym skutecznie zapobiega uszkodzeniom skóry spowodowanym obecnością wolnych rodników. Ze względu na niewielki rozmiar cząsteczki może on dotrzeć do głębszych warstw skóry, gdzie usprawnia reakcje energetyczne jej komórek, przyspiesza odtworzenie zasobów witaminy C, oraz ułatwia przyswajanie witaminy A. Stymuluje pracę mitochondrium, kolokwialnie mówiąc dodaje skórze energii. Kwas liponowy uczestniczy w naprawie uszkodzonych struktur skóry (w tym DNA komórkowego). Wykazuje właściwości przeciwzapalne i regenerujące. Przeciwdziała powstawaniu przebarwień powstałych na skutek odkładania metali ciężkich. Działa przeciwzmarszczkowo- hamuje glikację włókien kolagenowych.
  • Witamina C– silny antyoksydant, chroni przed działaniem wolnych rodników i stresem oksydacyjnym, uczestniczy w naprawie uszkodzonych struktur skóry, rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt skóry
  • Kwas linolowy – należy do nienasyconych kwasów tłuszczowych typu omega-6. Jest kwasem egzogennym, czyli musi być dostarczany do organizmu wraz z pożywieniem i występuje głównie w tłuszczach roślinnych. Kwas linolowy wykazuje właściwości antyoksydacyjne, wzmacnia barierę ochronną skóry, poprawiając jej poziom nawilżenia. Przyspiesza procesy regeneracji i zwiększa odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo kwas linolowy zmniejsza ilość przebarwień i reguluje pracę gruczołów łojowych.
  • Kwas hialuronowy i izomerat sacharydowy– zwiększają poziom nawilżenia skóry
  • MSM- działa antyoksydacyjnie i fotoochronnie, dodatkowo przeciwdziała powstawaniu stanów zapalnych i zwiększa próg tolerancji skóry na działanie czynników zewnętrznych.

Działanie kremu Lipoacid

Krem Lipoacid ma lekką konsystencję, bardzo łatwo się go rozsmarowywuje. Wystarczy odrobina produktu, aby posmarować nim buzię i szyję. Krem zamknięty jest w tubce 50 ml, dzięki temu zachowujemy większą higienę podczas aplikacji. Preparat ten jest zupełnie bezzapachowy. Mimo, iż krem ma właściwości mocno nawilżające to moim zdaniem dobrze się wchłania. Co prawda nie jest to mat, ale posiadaczkom cer suchych lub mieszanych nie powinno to przeszkadzać. Preparat ten dostaniemy w aptekach, takich jak Gemini, Cefarm24 lub Melissa, cena to około 70 zł. Całkiem niezła cena jak na krem, który poprawia sprężystość i jędrność skóry. Cera po tym produkcie jest gładka, miękka i napięta. Dzięki witaminie C zniknęły moje potrądzikowe przebarwienia, moja cera jest jednolitego koloru, od kilku miesięcy sporadycznie sięgam po podkłady. Czuję, że działam przeciwzmarszczkowo i mimo trzydziestki na karku nie posiadam zmarszczek. Moja skóra jest dobrze nawilżona i promienna, mimo wielu nieprzespanych nocy. Krem Synchroline Lipoacid polecam wszystkim koleżankom po trzydziestce. 
 SYNCHROLINE, Synchrovit C, serum, 1 ampułka

SYNCHROVIT C SKONCENTROWANE SERUM LIPOSOMOWE Z WITAMINĄ C 10%, SOD I MLECZANEM CYNKU

Producent poleca serum Synchrovit C na chrono i fotostarzenie, drobne i głębokie zmarszczki, przebarwienia, niejednolity i ziemisty kolor skóry. Serum wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Synchrovit C zawiera stężenie 10%  witaminy C w podaniu liposomowym, co zwiększa stabilność kwasu askorbinowego na utlenianie oraz zwiększa jego przenikalność i penetrację. Miałam już okazję wypróbować jedno serum z zawartością witaminy C, które bardzo dobrze się sprawdziło. 

Działanie serum Synchrovit C

Synchrovit C jest do samodzielnego stworzenia. W buteleczce znajduje się serum, które przenosi składniki aktywne. W zakrętce jest proszek z witaminą C. Przekręcamy zakrętkę, aż do momentu przerwania zabezpieczenia, porządnie mieszamy i wytrząsamy. Zakładamy nakrętkę aplikacyjną i … produkt jest gotowy do użycia, a witamina C jest stabilna 10-12 dni od sporządzenia. Przetrzymujemy w ciemnym, chłodnym miejscu. Ja aplikuję serum na noc. Witamina C jest bardzo wartościowym i wszechstronnym składnikiem, ale i bardzo delikatnym. Jak wymieszamy samodzielnie składniki, a dzięki małym fiolkom 5 ml, mamy pewność że nie utraci swoich właściwości pod wpływem np.: światła, ciepła czy też powietrza i w 100 % skorzystamy z jej dobroczynnych właściwości. Serum należy zużyć w ciągu 10-12 dni od otwarcia.
Już po pierwszym użyciu moja cera stała się jaśniejsza, bardziej rozświetlona i ujednolicona. Po kilku dniach zniknęły przebarwienia, a cera stała się bardziej napięta i nawilżona. Serum bardzo szybko się wchłania i jest bardzo wydajne. Można używać solo, jednak ja dodatkowo nakładałam na noc krem nawilżający. Dzięki temu moja buzia rano była nadal nawilżona i gładka. Serum to także dostępne jest w aptekach w cenie około 30 zł za 5 ml. Polecam ten produkt, bo jest to mój eliksir młodości, dzięki któremu będę starała się szybko nie zestarzeć. 
Znasz markę Synchroline? Lubisz działanie witaminy C w kosmetykach? Jaki kosmetyk z witaminą C polecasz?