Uncategorized

6 niezbędnych pędzli- dla początkujących

Każda z nas zaczynała (bądź zaczyna) przygodę z makijażem. Filmy na YT uświadomiły mi, że nawet do takiego domowego makijażu wręcz niezbędne są pędzle. Na samym początku popukałam się w czoło. Pędzle? Przecież to dla profesjonalistów… Nic bardziej mylnego. Uważam, że przygodę z make up’em powinnyśmy zacząć od wyboru dobrych pędzli. 
Włosie naturalne czy syntetyczne?
Włosie naturalne na pewno nie jest dla alergików, zwłaszcza jeśli jesteś uczulona na sierść zwierząt.  Takie włosie nadaje się tylko do pudrowych konsystencji, nigdy do podkładów. Pędzle wykonane z naturalnego włosia do najtańszych nie należą, ponieważ są wykonane z włosów zwierząt m. in. soboli, kóz, wiewiórek.
Włosie syntetyczne należy wybrać, gdy posiada się cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień. Pędzle wykonane z takiego włosia nadają się także do nakładania podkładów, korektorów itd. Są tańsze od tych z włosia naturalnego, ale równie dobrze wykonane. Jeśli się o nie odpowiednio dba mogą służyć latami.
Do czego potrzebujemy pędzla? 

PUDER
Pędzel do pudru powinien być gęsty i pękaty. Najlepiej gdyby był delikatnie zaokrąglony. Dzięki niemu szybciej zmatowisz podkład, jednocześnie nie ściągając go. Otrzepując pędzel z nadmiaru kosmetyku unikniesz nieestetycznych plam na twarzy. Makijaż wykonany pędzlem jest bardziej precyzyjny. 
RÓŻ
Bez różu ani rusz, ale czym nałożyć róż jak nie właśnie pędzlem? Pędzel do różu powinien być dostatecznie miękki, aby tworzył rumieniec na policzku o roztartych granicach. Wielkość pędzla powinna zależeć od naszych policzków, musi być do nich dostosowana. 
KONTUROWANIE
Czyli do bronzera i rozświetlacza. Na samym początku stawiałabym na mały pędzel, łatwiej się nim operuje, rozciera. Trudniej mniejszym pędzlem zrobić sobie krzywdę. Wybierając pędzel do konturowania kierowałabym się wyprofilowaniem pędzla. Ścięte pędzle pomagają w podkreślaniu kości policzkowych.
OCZY
  • Nakładanie cienia bazowego
Pędzelek powinien być płaski, języczkowaty i dostosowany do wielkości naszej powieki. Dzięki temu pędzelkowi szybko nałożymy bazowy cień. 
  • Nakładanie cienia w załamaniu
Mnie najłatwiej nakłada się cień w załamaniu małym pędzelkiem, może być kulkowym. Zwartym, dobrze wyprofilowanym. Cień w załamaniu powinien być dokładniej i precyzyjniej nałożony niż baza, pędzelek powinien ułatwić nam pracę.
  • Blendowanie
Tutaj pędzel jest zdecydowanie niezbędny. Granice między różnymi kolorami cieni powinny być roztarte, dzięki temu makijaż sprawia wrażenie profesjonalnego. Pędzelek taki powinien być puchaty, mniej zwarty niż ten do nakładania cieni. 
Jeśli cenisz sobie minimalizm w kosmetyczce tych 6 pędzli powinno Ci wystarczyć. Przeważnie tylko tyle pędzli zabieram ze sobą podczas podróży. 
Na zdjęciu:
  1. Hakuro H55
  2. Hakuro H24
  3. Real Techniques- setting brush
  4. Hakuro H77
  5. Sephora 23
  6. Maestro 320 r 8
Off-topic: 

Problem z obserwatorami został oficjalnie zgłoszony. Tutaj można śledzić ten temat. Nikt na razie nie odpowiada czy naprawa została podjęta i kiedy zostanie zakończona.