Bez kategorii

Jak krok po kroku sprawdzić skład kosmetyków online?

d jakiegoś czasu staram się analizować skład kosmetyku, oraz moimi spostrzeżeniami na temat składu dzielę się z Wami w moich postach i recenzjach. Nie jestem biegła w analizie kosmetyku, nie znam wszystkiego na pamięć. Korzystam z bardzo fajnej strony SkinCarisma. Dlatego dzisiaj postanowiłam, że zamiast ryby, dostaniecie wędkę i pokażę Wam, jak krok po kroku sprawdzić skład kosmetyków online. Od dziś same będziecie sprawniej analizować składy kosmetyków. Czytanie składów ułatwi Wam wybór kosmetyków w drogerii. Koniec ze złymi praktykami producentów i zagrywkami marketingowymi. Nie trzeba być chemikiem czy kosmetologiem, aby być świadomym konsumentem – ja jestem tego przykładem. W sieci od pewnego czasu panuje tendencja do tworzenia list szkodliwych substancji, których bezwzględnie powinniśmy unikać, jednak bardzo często nie są one wiarygodnym i rzetelnym źródłem informacji na ten temat, ponieważ powielają one mity.

Międzynarodowy alfabet składników kosmetycznych — INCI

Zacznijmy od tego co to jest INCI – a jest to ustandaryzowany system oznaczania produktów kosmetycznych obowiązujący m.in. w krajach należących do Unii Europejskiej, Chinach, Japonii i Stanach Zjednoczonych, inaczej skład kosmetyków. Składniki w kosmetykach są ułożone w kolejności od najwięcej do najmniej. Składniki poniżej 1% są w losowej kolejności.

Analiza składu kosmetyków – SkinCarisma

Jak już wiemy, gdzie szukać składu na opakowaniu, to teraz wpisz w okno wyszukiwania https://www.skincarisma.com/ingredient-analyzer

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *