Bez kategorii

Aktualna pielęgnacja włosów- sierpień 2014

Dzisiejszy post to będzie bardziej żalenie się niż chwalenie. Ostatnio zdałam sobie sprawę z tego jak bardzo uboga jest moja pielęgnacja włosów. Ograniczyłam się totalnie do kilku produktów, których non stop używam, bez żadnych efektów. Wybrałam do mojej obecnej pielęgnacji totalnie podstawowe kosmetyki, zupełnie tak jak to było zanim prowadziłam blog. Moje włosy już dawno nie widziały na oczy maski, a olejuje włosy tylko wtedy, gdy mi się przypomni, czyli raz na miesiąc. Oczywiście w szafkach, w łazience pochowane zapasy: olejków, maseczek, odżywek. A ja od kilku miesięcy sięgam tylko po szampon i odżywkę. Pod prysznicem stoją po dwa egzemplarze i na chybił trafił, któryś wybieram. Ten post jest ku waszej przestrodze, nie dajcie się ogarnąć leniowi, dbajcie o swoje włosy, nie ograniczajcie się do drogeryjnych produktów. Rozpieszczajcie włosy olejkami i maskami. Zabezpieczajcie końcówki. Myślę nad tym, aby we wrześniu po eksperymentować w pielęgnacji włosów. 

SZAMPONY

Elfa, Green Pharmacy, Szampon do włosów normalnych i przetłuszczających się z nagietkiem lekarskim

Tak jak łatwo się domyślić mam włosy przetłuszczające się. Kiedyś myślałam, że bez dobrego szamponu z SLS się obyć nie mogę, tak teraz utwierdzam się w przekonaniu, że SLS’y tylko mi szkodzą i to one owe przetłuszczanie powodują. Sporo pozytywnych recenzji czytałam o produktach Green Pharmacy, ale niestety ja o tym szamponie zdania nie mam. Bubel w sumie to nie jest, ale, żeby fajny był to też napisać nie mogę, bo skłamię. 

Nivea, Fresh Energy, Szampon do włosów normalnych i przetłuszczających się

Ten szampon mam stosunkowo krótko, raptem użyłam go kilkakrotnie. Jak na razie krzywdy nie robi, fajnie odświeża włosy. Jednak wiem, że przy dłuższym używaniu strasznie wysuszy mi końcówki, a skóra głowy jak się przetłuszcza, tak się przetłuszczać będzie. Z racji, że zawiera SLS’y pewnie prędzej czy później pójdzie w odstawkę. 

ODŻYWKI

Aussie, 3 Minute Miracle Reconstructor

Już kiedyś Wam wspominałam o tym, że podzieliłam w pielęgnacji odżywki na te z silikonami i na te, które tych silikonów nie zawierają. Tutaj możesz przeczytać o bezslikonowej pielęgnacji włosów. Ja jednak od czasu do czasu sięgam po bomby silikonowe. Włosy wtedy mniej mi się puszą, są miększe, delikatniejsze w dotyku. Jednak, gdy z tymi silikonami przesadzę, to włsoy bardzo szybko są obciążone i łatwiej się przetłuszczają.

Schwarzkopf Essensity Moisture Conditioner

O tej odżywce czytałyście zapewne u mnie w tym miesiącu. Jeśli jednak Wam umknęła recenzja Schwarzkopf Essensity Moisture Conditioner to wystarczy kliknąć. Niby produkt profesjonalny, a jednak nie potrafiła ta odżywka spełnić moich oczekiwań. Na pewno ma wielkiego plusa u mnie za skład, dosyć naturalny, jak na produkt Scharzkopf’a. Zapach odżywki może się nie podobać. 

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *