Bez kategorii

Skinoren, czyli krem do walki z…

Swoją przygodę ze Skinorenem zaczęłam dosyć przypadkowo. Kilka lat temu, po odstawieniu tabletek anty, miałam duży problem z trądzikiem na plecach. Oczywiście po poradę udałam się do lekarza dermatologa. Lek, który stosowałam mogłam używać tylko na noc (odbarwiał odzież), a pomocniczo na dzień miałam używać Skinoren. Pierwszego opakowania nawet nie zużyłam do połowy, a już się zdążyłam do niego zniechęcić. I tak sobie leżał w czeluściach szuflady z lekami, aż natknęłam się na kilka pochlebnych o nim opinii na blogach. Postanowiłam dać mu drugą szansę i wzięłam się za to porządnie, czyli stosowałam go systematycznie dwa razy dziennie, tym razem na twarzy. Obecnie kończę już drugie opakowanie, a kurację zaczęłam w drugiej połowie sierpnia. 


Skinoren krem jest lekiem dostępnym bez recepty. Zawiera 20% kwasu azelainowego. Skinoren stosuje się w celu leczenia trądziku, o słabym lub średnim nasileniu. Jest również dostępna wersja żelowa, która zawiera 15% kwasu azelainowego i jest polecana osobom z przetłuszczającą się cerą.

DZIAŁANIE KWASU AZELAINOWEGO

Dzięki kwasowi zmniejsza się tworzenie czopów łojowych.Kwas ten reguluje wydzielanie się sebum. Działa antybakteryjnie, hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za trądzik. Działa na bakterie tlenowe, jak i beztlenowe. W odróżnieniu do antybiotyków, nie powoduje oporności bakterii. Hamuje wzrost melanocytów, które odpowiedzialne są za powstawanie przebarwień. Rozjaśnia przebarwienia pourazowe i pozapalne. Opóźnia proces rogowacenia naskórka, więc zapobiega powstawaniu zaskórników. Łagodzi istniejące stany zapalne. 

STOSOWANIE SKINORENU

Skinoren krem można stosować wyłącznie zewnętrznie, dwa razy dziennie na oczyszczoną i osuszoną skórę. Należy nanosić cienką warstwę, tylko na chorobowe zmiany. W razie, gdyby okazało się, że lek jest zbyt silny, powinno się ograniczyć stosowanie do raz dziennie. W leczeniu trądziku poprawa następuje według producenta dopiero po 4 tygodniach systematycznego stosowania. Jednak dla uzyskania lepszych efektów zaleca się stosowanie kilkumiesięcznej kuracji, lecz nie dłużej niż 6 miesięcy. 

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

MOJE EFEKTY STOSOWANIA SKINORENU

Krem jest zamknięty w aluminiowej tubce 30g. Ma przyjemną, nietłustą, białą konsystencję. Pierwsza aplikacja może być dosyć nieprzyjemna, ponieważ krem może wywołać lekkie szczypanie i pieczenie. Po kilku aplikacjach jednak przechodzi. Mimo, że jestem posiadaczką cery wrażliwej, stosowałam Skinoren dwa razy dziennie i nie wystąpiło u mnie żadne podrażnienie. Nie zaobserwowałam także przesuszania się skóry, łuszczenia, ani suchych skórek wokół nosa. Można stosować pod makijaż, nigdy nie miałam z tym problemu. Po nałożeniu kremu mamy matową buzię i lekko lepką warstwę, co moim zdaniem działa jak baza. Jeśli chodzi o efekty mam ambiwalentne uczucia. Zacznę może od tego co mnie pozytywnie zaskoczyło. Otóż po dwumiesięcznej kuracji i zużyciu prawie dwóch opakowań muszę przyznać, że Skinoren świetnie radzi sobie z przebarwieniami potrądzikowymi. Po starszych zmianach na policzku już prawie nie zostało ani śladu. Krostki i grudki z policzka także zniknęły. Tak więc na przebarwienia mogę go śmiało polecić, bo żaden krem jeszcze sobie nie dał z nimi rady. Jeśli chodzi o trądzik, to tutaj gorzej sobie radzi, ale nie jest źle. Po dwóch miesiącach stany zapalne na skroniach ulegają już wyciszeniu. Jednak do kuracji dołączyłam krem na noc z Ziaji z serii liście manuka. Świetnie radzi sobie z drobną kaszką podskórną, jednak trzeba mieć do tej walki cierpliwość bo efekty nie są natychmiastowe. Zaskórniki niestety nie zniknęły, owszem pory wyglądają na lepiej oczyszczone, ale nie uzyskałam zadowalającego efektu, jeszcze. Widzę zmiany, i kuracji nie przerywam. Skóra moja stała się ujednolicona, stany zapalne ulegają wyciszeniu, rzadko wyskakują niespodzianki. 

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *