Bez kategorii

8 kroków pielęgnacji paznokci

ZMYWANIE

Gdy przystępujemy do pielęgnacji paznokci, należy pozbyć się poprzedniego lakieru bądź odżywki. Obecnie używam w tym celu zmywacza bez acetonu Cien z pompką (marka Lidl’a). Niestety nie mogę go polecić, bardzo się z nim męczę i marzę by się skończył. Jako następny jest zmywacz Isana o zapachu migdałów.

USUWANIE SKÓREK

Niech Was nie zmylą cążki na poniższym zdjęciu! Nigdy nie wycinałam sobie skórek, uważam to za barbarzyństwo. W celu usunięcia skórek używam bardzo fajnego preparatu z Lovely. Jego śmiało mogę polecić każdemu, u mnie sprawdza się od lat. Oprócz tego produktu potrzebny jest np. drewniany patyczek. Ja w moje patyczki zaopatruję się w Pepco. 

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

PIŁOWANIE

Do skracania paznokci i nadawania im ładnego kształtu używam szklanego pilniczka. Po wielu próbach i błędach najlepiej te pilniki się u mnie sprawdzają. Dzięki nim szybko można skrócić paznokcie nie niszcząc ich przy tym. Odkąd stosuję szklane pilniczki mniej rozdwajają mi się paznokcie. Niestety pilniczki te są bardzo wrażliwe na upadki i to jest już mój drugi egzemplarz.

BAZA POD LAKIER

W tym punkcie nigdy się nie ograniczam. Do niedawna stosowałam z Eveline odżywki 8 w 1, a także bezbarwny base coat z Miss Sporty. Obecnie zaopatrzyłam się w Eveline Natychmiast bielsze i piękniejsze paznokcie. To moja nowość, nie wiem jak będzie się sprawować.

OCHRONA SKÓREK

Po nałożeniu bazy, często przed lakierem (zdarzy mi się też i po) lubię użyć oliwki do skórek. Takie gotowe oliwki często mają bardzo ładne, owocowe zapachy. Szybko wprawiają mnie w dobry nastrój, ale także nawilżają suche skórki i zapobiegają zadziorkom. A jeśli jakiś zadziorek się przytrafi to szybko pozbywam się go za pomocą cążek.

SUCHY LAKIER

Nic mnie nie irytuje jak zniszczony manicure, bo lakier długo sechł i wyschnąć nie mógł. Na szczęście nastała era wszelkich wysuszaczy. Dość długo w tym celu używałam Essie Good to go (który bardzo lubię i chwalę), a obecnie testuję Seche Vite. 

DŁONIE

Na sam koniec SPA dla paznokci, nie można zapomnieć o nawilżeniu paznokci. Warto w tym celu wybierać takie kremy, które jednocześnie pielęgnują paznokcie. 

Do takiej rutyny dochodziłam latami, uwielbiam ten rytuał, jest dla mnie niezwykle relaksujący, dlatego polecam go każdemu.

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *