Jak pozbyłam się trądziku? Efekty kuracji
Trądzik to nie tylko przypadłość nastolatek, ale niestety również i dorosłych kobiet. Za pojawienie się trądziku u osób dorosłych przede wszystkim odpowiadają czynniki hormonalne, które prowadzą do nadmiernego łojotoku. Dlatego trądzik jest nie tylko problemem dermatologicznym i powinnyśmy się z nim udać także do lekarza endokrynologa lub ginekologa. Choroba ta przeważnie przebiega w sposób przewlekły, więc walka z trądzikiem wymaga dużej cierpliwości, systematyczności i konsekwencji. Trwały efekt uzyskuje się dopiero po kilku (lub kilkunastu) miesiącach nieprzerwanej kuracji, niezależnie od tego czy walczymy z pomocą lekarza czy sami. Moim zdaniem kluczowa w walce z trądzikiem jest odpowiednia pielęgnacja, dlatego z chęcią opowiem Wam o mojej dotychczasowej terapii.
O mojej kuracji przeciwtrądzikowej wspominałam Wam już niejednokrotnie na łamach mojego bloga, chociażby w poście o mojej pielęgnacji. Generalnie borykałam się z nim kilka lat, ponieważ pojawia się i znika, a potem znowu się pojawia. Dlatego wiem jak bardzo może ten problem spędzać sen z powiek. Sprawdziłam wiele sposobów na to, aby się go pozbyć i przedstawię Wam te najskuteczniejsze, które u mnie do tej pory najlepiej się sprawdziły. W codziennej pielęgnacji cery trądzikowej istotne jest używanie kilku kosmetyków, które będą stanowiły kompleksową pielęgnację.
Oczyszczanie
Podczas oczyszczania należy pamiętać, aby produkty były delikatne, hipoalergiczne, ale dedykowane do skóry trądzikowej. W moim przypadku sprawdzają się jedynie dermokosmetyki, nie stosuję żadnych drogeryjnych żeli do mycia twarzy. Produktami, które polecam do oczyszczania są: żel Avene Cleanance oraz pianka głęboko oczyszczającą Pharmaceris T Puri-Sebostatic. Obecnie dobrze sprawdza się także czarne mydło Organique. Nie wolno także zapomnieć o bardzo ważnym kroku jakim jest tonizacja, o której też już wspominałam. W oczyszczaniu bardzo ważnym elementem jest też wieczorny demakijaż. Ja do tego celu używam jedynie płynów micelarnych. Warto także zaognione stany zapalne odkażać, w tym celu używałam Octeniseptu. Myślę, że każdy powinien go w domu mieć.
Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.
Pielęgnacja
U mnie ze wszystkich składników aktywnych najlepiej sprawdziły się kwasy. Ogólnie mówiąc kwasy spełniają cztery najważniejsze funkcje:
- przeciwbakteryjną – kwasy hamują rozwój bakterii na skórze
- przeciwłojotokową – zmniejszają emisję łoju
- keratolityczną – usuwają martwe komórki naskórka
- przeciwzapalną – hamują procesy zapalne w skórze
Jakie kwasy sprawdziły się u mnie?
kwas azelainowy
Tutaj do polecenia mam dwa produkty, o których też już pisałam. Czyli Acne Derm oraz Skinoren. Z racji, że są to dwa najpopularniejsze u mnie posty na blogu, sądzę, że i u Was się te produkty sprawdzają.
kwas glikolowy
Kwas glikolowy ma to do siebie, że nie tylko świetnie złuszcza martwy naskórek, ale także ma właściwości nawilżające i odmładzające. Podczas używania tego kwasu pojawia się lekki rumień uczucie oraz pieczenie skóry. Ja stosowałam go co drugi dzień i tylko na noc. Kurację kwasem glikolowym najlepiej stosować jesienią i zimą, a w słoneczne dni należy pamiętać o wysokich filtrach! U mnie sprawdził się Isis Pharma Glyco-A krem peelingujący z kwasem glikolowym 12% – genialny produkt, który bardzo pomógł w walce z trądzikiem.
Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!