Bez kategorii

ACNE DERM VS SKINOREN, CZYLI EFEKTY KURACJI KWASEM AZELAINOWYM

O mojej walce z trądzikiem już kilka razy wspominałam. Pisałam o Skinorenie, a także o działaniu kwasu azelainowego. Dziś chciałabym porównać dwa produkty z tym samym stężeniem tego kwasu, mianowicie Acne Derm i Skinoren.

Acne Derm jest polskiej produkcji, a w aluminiowej tubce jest 20g produktu. Natomiast Skinoren to 30 g produktu, dlatego jest stosunkowo droższy. Ten pierwszy lek jest tańszy tylko pozornie ze względu na mniejszą pojemność oraz ze względu na użyte w nim nieco inne substancje pomocnicze.

Zawartość kwasu azelainowego w obu produktach jest taka sama, czyli 20%.

EFEKTY STOSOWANIA ACNE DERM

Dzięki Acne Derm kontynuowałam kurację kwasem po skończeniu Skinorenu. Krem Acne Derm jest także biały, konsystencja jest nietłusta. Aplikacja tego kremu jest nieco łatwiejsza, ze względu na bardziej rzadką konsystencję. Po pierwszej aplikacji Acne Derm nie czułam żadnego dyskomfortu w postaci pieczenia czy szczypania. Podczas stosowania nie wystąpiło u mnie żadne podrażnienie, mimo regularnego stosowania. Nie zaobserwowałam skutków ubocznych stosowania tego leku. Skóra  po nałożeniu była nieco lepka, jednak po kilku minutach sprawiała wrażenie gładkiej, napiętej i nawilżonej. Krem ten nie matowi w żaden sposób skóry, tak więc osobom z problemem świecącej się cery radzę dobranie odpowiedniego kremu matującego. Po ponad półrocznej kuracji  kwasem azelainowym stany zapalne uległy znacznemu polepszeniu, zniknęła kaszka podskórna, zmniejszyły się przebarwienia po trądzikowe. Jednak najgorzej sobie ten kwas radzi z zaskórnikami, w tym względzie nie widzę spektakularnej i satysfakcjonującej mnie poprawy.

SKINOREN VS ACNE DERM

Ja nie widzę żadnej różnicy w tych produktach. Jedynie aplikacja Acne Derm była dla mnie przyjemniejsza, dlatego pozostaje na razie przy nim. Jeśli chodzi o cenę to za 20g zapłacimy około 20 zł, natomiast za Skinoren 30g około 50 zł. Jednak Acne Derm może być trudniej dostępny. Efekty stosowania obu produktów są bardzo podobne.

KURACJA KWASEM AZELAINOWYM

Do tej kuracji, jak do całej walki z trądzikiem trzeba mieć ogromną cierpliwość i nie należy się zniechęcać trudnymi początkami. Jako posiadaczka wrażliwej cery ze skłonnością do naczynek, muszę przyznać, że ten kwas jest naprawdę łagodny i bardzo pomocny w walce. Na załączonym obrazku widać efekty po ponad półrocznej walce. Teraz obecnie kwas ten stosuję tylko raz dziennie dla utrzymania efektu.

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *