Bez kategorii

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa – blog

Pamiętaj chemiku młody zawsze wlewaj kwas do wody. I na tym zakończyła się cała moja szkolna wiedza na temat kwasów. Ile bym dała teraz, żeby na lekcjach chemii zamiast uczyć się suchej teorii, którą ciężko było zastosować w życiu (oprócz alkoholu i jego wzoru …) Gdyby ktoś wtedy mi powiedział: ucz się o kwasach i peptydach, bo to Ci się przyda na zmarszczki, od razu motywacja byłaby większa. Swoją drogą fajnie by było, gdyby był taki przedmiot w szkole: pielęgnacja przeciwzmarszczkowa, no, ale jest też mój blog!

Dlatego jeśli to czytasz, a jeszcze się uczysz, to zapamiętaj moje słowa: ucz się chemii, przyda Ci się do świadomej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej na starość. Swoje zainteresowanie kwasami rozwinęłam, gdy szukałam informacji, o tym jak samodzielnie pozbyć się trądziku. Kuracje kwasami oferuje prawie każdy gabinet kosmetyczny, ale takie zabiegi należy stosować regularnie, aby był efekt, a to jest czasochłonne i kosztowne. Ja za to zaczęłam domową kurację kwasami, o mniejszych stężeniach, tak aby były bezpieczniejsze. Natomiast peptydami i ich działaniem zainteresowałam się, aby działać przeciwzmarszczkowo. W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci dwa produkty marki Bielenda: tonik mikrozłuszczający i krem pod oczy, które mają działanie przeciwzmarszczkowe.

Doskonałym sposobem na leczenie problemów skórnych  jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Co to są kwasy złuszczające?

Kwasy złuszczające są od dawna moim filarem codziennej (lub prawie codziennej) pielęgnacji przeciwzmarszczkowej i przeciwtrądzikowej. Nie raz wspominałam o moich kuracjach kwasami:

 • kwasem azelainowym
 • kwasem glikolowym
 • Effaclar Duo

Jak już nadmieniłam we wstępie, słowo “kwas” nie kojarzy nam się dobrze, wręcz budzi pewne obawy, dlatego sporo osób nie podejmuje się samodzielnej pielęgnacji z ich udziałem. Stosując kwasy należy postępować ostrożnie, w przeciwnym wypadku można sobie zaszkodzić, a nie pomóc. Warto sięgać po kosmetyki, z mniejszymi stężeniami. Zanim samodzielnie zaczęłam stosować kosmetyki o działaniu złuszczającym sporo czytałam na blogach o pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Jak działają kwasy złuszczające?

 • regulują naturalną odnowę skóry
 • rozjaśniają przebarwienia
 • wyrównują koloryt
 • spłycają zmarszczki i drobne blizny
 • poprawiają nawilżenie skóry
 • zwiększają skuteczność działania innych kosmetyków
 • nadają skórze gładkość
 • oczyszczają i odblokowują pory
 • działają antybakteryjnie

Dla kogo polecane są kwasy?

W szczególności dla posiadaczek cery trądzikowej, tłustej i mieszanej, z zaskórnikami. A także dla cery dojrzałej, ponieważ z wiekiem odnowa naskórka i proces złuszczania się go jest spowolniony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *