Uncategorized

Jak szybko wyczyścić gąbkę do podkładu? Mój prosty trik

Gdybym miała wymienić jedną czynność, której nienawidzę robić, to zapewne jest czyszczenie akcesoriów do makijażu. Myślę, że łatwiej jest mi kupić nowy pędzel, czy nową gąbeczkę do makijażu, niż ją umyć i doczyścić. Problem wynika chyba z faktu, że jest to czynność bardzo pracochłonna. Uwielbiam stosować popularne gąbeczki i chyba sporo zwolenniczek jest tego sposobu nakładania makijażu – gąbki są niezastąpione w rozprowadzaniu podkładu i korektora. Moja miłość do gąbek trochę słabnie, gdy przychodzi do nieodzownego czyszczenia… A nie jest to coś, co można by pominąć – niemyte gąbeczki, podobnie jak pędzle, szybko stają się siedliskiem bakterii potencjalnie groźnych dla naszej skóry. Na szczęście znalazłam jeden prosty trik, który ułatwia umycie gąbeczki do podkładu. Jestem ciekawa, czy Wy też już go znacie? 

Czym myję gąbeczkę do makijażu?

Włos na głowie mi się jeży, gdy czytam o myciu gąbeczki za pomocą płynu do mycia naczyń, czy prania gąbeczki w pralce. W sieci krąży też sposób, jak wyczyścić gąbkę do makijażu w mikrofali. Sama wypróbowałam ten trik i umyłam ją w mikrofalówce, jednak czekanie, aż beauty blender wystygnie i takie tam, były dla mnie bardziej czasochłonne, niż tradycyjne mycie. Dużo blogerek używa do mycia pędzli i gąbeczek olejku pod prysznic Isana. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ tłusta formuła najlepiej domywa płynne, tłuste produkty. Olejek Isana jest przede wszystkim delikatny i bezpieczny zarówno dla gąbki, jak i naszej cery. Dzięki oleistej formule i dodatkowym środkom myjącym Isana skutecznie domywa ciężkie podkłady i korektory. Oprócz tego nasza gąbeczka, bez względu na to, czy jest to Beauty Blender za 70 zł, czy gąbeczka Ebelin z DM za 3 Euro, dzięki temu olejkowi będzie nam służyć dłużej. Dodatkowo używam antybakteryjnego mydła w płynie (dlaczego w płynie, a nie w kostce wyjaśni się poniżej). Zadaniem mydła jest działanie antybakteryjne, dodatkowo pomaga wypłukać resztki olejku.

Jak szybko wyczyścić gąbki typu Beauty Blender?

Do umycia mojej gąbeczki używam tak, jak wcześniej wspomniałam olejku Isana, a także mydła antybakteryjnego w płynie. Mój trik z myciem gąbki jest taki, że zamiast moczyć gąbkę w wodzie przed umyciem, to przygotowuję mieszankę olejku Isana oraz mydła na folii aluminiowej. W takiej mieszance moczę suchą gąbeczkę, a potem zamykam w folii i zostawiam na kilka minut. W tym czasie robię inne czynności porządkowe. Po tych kilku minutach (gdy wchłonie się zarówno olejek i mydło) moczę gąbeczkę w wodzie i wszystko naraz wypłukuję. W ten sposób bardzo szybko pozbywamy się brudu, wszystko się domywa, a ja oszczędzam nie tylko czas, ale także i wodę. Po takim czyszczeniu gąbeczka będzie nie tylko wolna od brudu, ale także – dzięki olejkom – mniej wysuszona i bardziej odporna na niszczenie.

Jak często myć gąbkę do podkładu?

Ja myję albo po każdym użyciu, albo w ekstremalnych warunkach przed użyciem. Zdarza mi się, że mam kilka czystych gąbek do nakładania podkładu, odłożone na wyjątkowe sytuacje i dni leniucha. Jednak wierzę, że przedstawiony przeze mnie trik, pomoże Tobie, wyczyścić szybciej gąbeczki typu Beauty Blender. 
A Ty czym myjesz swoją gąbeczkę? Jak myjesz gąbkę do podkładu?