Uncategorized

Share Week 2018

To moja pierwsza akcja Share Week u Andrzeja Tucholskiego, w której biorę udział. Jest to już siódma edycja, a ja gapa dopiero teraz, ale jak to się mówi – lepiej późno niż wcale. Dla tych opornych jak ja, co nie wiedzieli wcześniej o co chodzi w tej akcji to szybko streszczę. Jeśli jesteś blogerem, możesz na swoim blogu polecić 3 blogi, które Cię inspirują. Później wypełniasz formularz u Andrzeja i wklejasz w komentarzu link do swojego wpisu. Andrzej liczy wszystkie głosy i robi u siebie podsumowanie. To tak w skrócie, a po szczegóły odsyłam do źródła. 


Kogo polecam?

Blog Damy Rady – tworzą Ania i Marta. Anię znam osobiście, mieszkałyśmy ze sobą dwa lata podczas studiów. Dzięki Ani chciało mi się więcej, poznawałam wiele ciekawych filmów i seriali, Ania rozgrzeszała mnie z prokrastynacji, podrzucała mi ciekawe artykuły na temat rozwoju osobistego. I taki właśnie jest blog dziewczyn – pełen inspiracji, spojrzenia na daną sprawę z innej strony. Blog dziewczyn inspiruje mnie do rozwoju, do sięgania po literaturę typu self-help. Każdy post czytam z zapartym tchem i ciągle mi mało.
Mały wredny miś – na ten blog trafiłam, gdy planowałam drugą ciążę. Mało jest osób, które w sieci chwali się swoimi przygotowaniami do ciąży, otwarcie pisze o tym, że stara się o dziecko… i nie wychodzi. Tak samo – blogów ciążowych. Czytałam z zapartym tchem wpisy “ciążowe”, perypetie, które nie były mi obce. Oczywiście z blogu ciążowego zrodził się teraz blog parentingowy. Nina – córka autorki jest starsza od mojego synka o 4 miesiące, więc chętnie zaglądam także, po artykuły typowo parentingowe, ale uprzedzam, nie są to takie słodkopierdzące pościki o córeczce, a dawka sporej wiedzy, na tematy około rodzicielskie. Sporo inspiracji, motywacji i tutoriali DIY. 
Czas na ziemi – to blog o budowaniu relacji z ludźmi. Mało takich miejsc w sieci, z których dowiesz się, jak kłócić się mniej. Kasia, autorka bloga chce godzić ludzi i zwalczać hejt, wylewanie żółci na drugiego człowieka i rozwiązywać spory, które prowadzą donikąd. Jeśli zależy Ci na trwałym związku, na tym, aby kłócić się mniej, budować wartościowe relacje, nie tylko z własnym partnerem, ale także z przyjaciółmi, czy współpracownikami to zajrzyj na Czas na Ziemi. Dzięki Kasi otworzysz się na innych i świadomie będziesz doskonalić swój charakter. 
Trzy blogi, które inspirowały mnie w ostatnim czasie najmocniej. W postach z podsumowaniami także opublikowałam kilka polecajek, więc jeszcze raz na nie zapraszam.