Uncategorized

Maj: podsumowanie miesiąca – mój blog – blogosfera – share week

Mam nadzieję, że mój powrót do blogowania będzie na stałe. Przyznam, że potrzebowałam tej przerwy, którą wymusiła nieco moja sytuacja rodzinna. Powoli wszystko wraca na swoje tory, a ja póki co mam więcej czasu, aby tu być regularnie. Postanowiłam stworzyć taką mini serię postów, które będą się ukazywać co miesiąc, w których będę informować Was o moich inspiracjach. W maju skupiłam się głównie na rozwoju mojego bloga, korzystam z rad wielu doświadczonych blogerek i bizneswoman. W tym miesiącu odkryłam, że są takie grupy na facebooku, w których można dzielić się swoim doświadczenie z branży. Spora część tych grup to skarbnica wiedzy o social media dla blogerów, czy wiedzy o content marketingu, którą powinien posiadać każdy bloger, aby móc dotrzeć do większej liczby czytelników. Dla mnie te grupy to ogromna dawka motywacji, inspiracji do tego, żeby się rozwijać, w tym w czym czuje się najlepiej. To na tych grupach poznałam kobiety, które dzielą się swoim ogromnym doświadczeniem z początkującymi osobami. Dlatego w tym poście przedstawię Wam, kto mnie w tym miesiącu mocno zmotywował do dalszej pracy. Przedstawię Wam także moje małe sukcesy. 
podsumowanie miesiąca blogosfera share week

Mój Blog

  • moim celem w tym miesiącu było wrócenie na dobre do blogosfery, co chyba mi się udało
  • założyłam, że opublikuję 9 postów, z czego udało mi się aż 6
  • najpopularniejszy post w tym miesiącu to “Jak pozbyłam się trądziku? Efekty kuracji”
  • w maju statystki mojego bloga drgnęły, na facebooku dołączyło kilka osób, instagram również lekko odżył

Blogosfera

Tak jak już wspomniałam, chciałabym się z Wami podzielić blogami, które zmotywowały mnie do pozostania systematyczną, które dały mi odpowiedniego kopa, a także w łatwy i przystępny sposób wyjaśniły, jak się promować. Myślę, że nie każdy na początku zdaje sobie sprawę, że najmniej wysiłku kosztuje “tylko” napisanie posta. Trzeba wiedzieć jak napisać post, a oprócz tego jak dotrzeć do swoich odbiorców. 

Marta Krasnodębska – prowadzi blog oraz grupę na facebooku Hakerki Sukcesu. Marta w bardzo przystępny sposób uczy, jak zdobyć klientów, jak rozwinąć swój biznes online, jak stać się bardziej popularnym w internecie. Na Marty blogu znajdziecie pełno pomysłów na posty, które możesz opublikować na FB, wszelkiego rodzaju plannery, kalendarze. Na blogu znajdziecie pomoc w wypracowaniu strategii, które zmniejszą Twój nakład pracy. Ja w maju zaczęłam uczestniczyć w darmowych wyzwaniach Marty na grupie i przyznam, że jest moc! 
Lekka Zmiana Mamy – blog prowadzony przez Magdę Bek, która jest także administratorką w grupie Hakerek Sukcesu. Nie ma pytania, na które Magda nie odpowie. Jej blog również zachwyca wyglądem, pomysłowością. Magda także udostępnia plannery, listy, które ułatwiają działania w social media. Jeśli masz problem z systematycznością tak jak ja, pobierz za darmo kilka plannerów od Magdy, od razu zachce Ci się działać!
Urszuli Phelep chyba nie muszę Wam przedstawiać, ale czy na pewno znacie jej nowy blog Szkoła Blogowania. Muszę się przyznać, że dopiero w tym miesiącu odkryłam, że Ula prowadzi nowego bloga. Szkoła Blogowania uczy, w jaki sposób przejść od bloga do biznesu. Na tym blogu znajdziemy ogromną dawkę wiedzy i doświadczenia. Wszystkie porady są raczej dla początkujących, ale mimo to chętnie z tych rad korzystam, bo czasem warto wrócić do początku i naprawić swoje stare błędy. 
Kolejna kobieta, która zainspirowała mnie w tym miesiącu, to Cyber Matka. Na blogu CM znajdziemy także ogromną dawkę “know how”. Blog jest bardzo przejrzysty i spójny, który zachęca do czytania. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o SEO, Google Analytics, designie na blogu (stronie www), social media czy content marketingu, to koniecznie odwiedź bloga Magdy. Myślę, że każda blogerka, zarówno ta, która chce prowadzić profesjonalnego bloga, czy taka, której blog jest jedynie źródłem przyjemności a nie dochodów, powinna wiedzieć, jak rozwijać swoją pasję. 
Mam nadzieję, że dzięki dziewczynom, odkryjesz większe pokłady zamiłowania do blogowania lub dziewczyny pomogą Ci rozwinąć Twój własny biznes. Dla mnie miesiąc MAJ to ogromna dawka motywacji. 

A Ciebie kto zainspirował w tym miesiącu?