Uncategorized

GlySkinCare – Tonik do twarzy – Gly Mist

Zaczął się okres jesienny a wraz z nim moje problemy skórne. Uwielbiam kwas glikolowy, który bardzo pomógł mi w najgorszym dla mojej skórze momencie, dlatego postanowiłam cały czas podtrzymywać jej lepszy stan. O tym jak ważne jest stosowanie toniku również mogłyście przeczytać na moim blogu. Dlatego, gdy w ofercie Diagnosis zobaczyłam tonik z 5% kwasem glikolowym to nie omieszkałam go wypróbować. Dla tych z Was, które nadal nie czują się przekonane do toniku zapraszam do lektury tego posta.
GlySkinCare tonik z kwasem glikolowym jest zalecany do stosowania rano i wieczorem w celu oczyszczenia, odświeżenia oraz przywrócenia naturalnego odczynu skórze. Przeznaczony jest do wszystkich typów skóry.
Kwas glikolowy, który znajduje się w produktach marki GlySkinCare, należy do rodziny alfahydroksykwasów (AHA), które naturalnie występują w przyrodzie – w owocach cytrusowych, jabłkach, trzcinie cukrowej. Ma bardzo szerokie spektrum działania oraz wysoką efektywność w leczeniu różnych problemów skórnych. W niskich stężeniach kwas glikolowy działa w obszarze naskórka, rozluźniając połączenia pomiędzy martwymi komórkami, powodując ich złuszczanie i jednocześnie odsłanianie nowych warstw komórek. Wpływa również na zwiększenie uwodnienia warstwy rogowej i poprawę nawilżenia skóry. Skóra staje się wygładzona i bardziej elastyczna.
W średnich stężeniach kwas glikolowy, oprócz poprawy nawilżenia skóry, wspomaga leczenie trądziku, działając oczyszczająco, regulując proces wydzielania sebum i zwężając ujścia gruczołów łojowych.
GlySkinCare jest linią produktów do pielęgnacji skóry, opartą na naukowych rozwiązaniach i stworzoną przez wiodącą amerykańską firmę farmaceutyczną. 
Producent zapewnia, że kwas glikolowy zastosowany w produktach GlySkinCare został poddany procesowi estryfikacji, dzięki temu ma wysoką skuteczność a jednocześnie łagodnie pielęgnuje skórę, bez ryzyka podrażnień. 
Moja przygoda z marką GlySkinCare rozpoczęłam od poznania maski. Tonik GlyMist bardzo mnie zaciekawił, ze względu na obecność kwasu glikolowego.
Tonik GlySkinCare wykazuje znacznie łagodniejsze działanie, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło.
Nie podrażnił mojej cery. Bardzo dobrze i dogłębnie odświeża skórę nie pozostawiając tłustej i lepkiej warstwy. Idealny latem, rano działa jak woda termalna, odświeża i dodaje energii. Wieczorem
niweluje zmęczenie i dyskomfort, który towarzyszy mi po zmyciu całodniowego makijażu.
Nie powoduje również uczucia ściągnięcia, co więcej fajnie koi skórę po użyciu żelu głębokooczyszczającego. Produkt zamknięty jest w plastikowej butelce o pojemności 200 ml z atomizerem.
Jest to produkt bezzapachowym. Szybko się wchłania.
Jest bardzo wydajny. Po jego aplikacji jestem pewna, że moja skóra jest gotowa na krem nawilżający. Polecam stosowanie toników, zwłaszcza tych, które zawierają mój jeden z ulubionych kwasów.