Uncategorized

Jak nakładać podkład? Trzy sposoby nakładania podkładu

Jednolity kolor cery to marzenie nie jednej kobiety. Efekt nieskazitelnej i promiennej cery można uzyskać za pomocą dobrze dobranego podkładu. Ale sam podkład nie wystarczy, także należy wiedzieć jak nakładać podkład, aby nasza buzia wyglądała naturalnie. Nieumiejętność nakładania podkładu może nas zrazić do kosmetyku i wpędzić w kompleksy. Dlatego chciałabym przybliżyć Wam trzy sposoby nakładania podkładu, tak aby wyglądał naturalnie i jednocześnie maskował wszelkie niedoskonałości. Choć sama czynność wydaje się być bardzo prosta, ja bardzo długo nie mogłam jej opanować. 
jak nakładać podkład


Jak nakładać podkład – ogólne zasady 

Nie ważne jaki sposób okaże się dla Ciebie najwygodniejszy, ważne, abyś pamiętała o kilku zasadach, które ułatwiają aplikację podkładu. 
Oczyszczanie – codziennie rano myję dokładnie buzię, regularnie używam peelingu. 
Nawilżenie – niezależnie od rodzaju cery, zawsze należy pamiętać o odpowiednim jej nawilżeniu. Podkład nie podkreśli suchych skórek, jeśli dostatecznie będzie nawilżona Twoja skóra. Ja zawsze pamiętam o kremie do twarzy. 
Dobra baza – często pomijałam ten krok, jednak przekonałam się, że niesłusznie. Baza pod podkład nie tylko przedłuża jego trwałość, zmniejsza widoczność porów, ale także wyrównuje koloryt cery. Profesjonalni wizażyści nigdy nie zapominają o bazie pod podkład. 
Światło dzienne – niestety zimą jest to towar deficytowy, zwłaszcza gdy codziennie wstajesz na 8 rano. Jeśli jednak masz możliwość to nakładaj podkład w słonecznym pokoju, zamiast w ciemnej łazience. Dzięki temu unikniesz niechcianego efektu maski czy smug. 
Niezbędne minimum – warto znaleźć złoty środek i nakładać tylko tyle podkładu, ile jest potrzebne do uzyskania naturalnego efektu. 
Kolejność nakładania – nakładanie podkładu zaczynam od czoła, idę w kierunku brody. Następnie od nosa zmierzam do zewnętrznej partii twarzy. 
Dokładność – nie pomijam miejsc takich jak okolice oczu, uszu, ust. Podkład nakładam dokładnie przy linii włosów, pod brodą i na całej szyi. 

Jak nakładać podkład palcami? 

Mimo, że nakładanie podkładu palcami wydaje się być dziecinnie proste – mnie ten sposób sprawia najwięcej problemów. Gdy nakładam podkład palcami bardzo często się nim brudzę, ale także przesadzam często z ilością. Sposób ten jest także moim zdaniem najmniej higieniczny. Ja jedynie palcami poprawiam ewentualnie niedociągnięcia. Jednak zachęcam początkujące dziewczyny do tego właśnie sposobu, które posiadają aksamitną, nieproblematyczną cerę i wystarczy im niewielka ilość podkładu. Technika nakładania podkładu palcami sprawdzi się w przypadku lekkich i płynnych podkładów, takich jak Rimmel podkład MATCH PERFECTION z efektem Pore Blurring. Jak nałożyć podkład palcami? Pierwszą ważną czynnością jest przede wszystkim dokładne umycie rąk. Podkład musi nabrać odpowiedniej temperatury, dlatego warto wycisnąć odpowiednią ilość produktu na grzbiet z jednej dłoni. Ogrzany podkład lepiej się wchłania. Punktowe nakładanie opuszkami palców umożliwia dokładne rozprowadzenie kosmetyku. Następnie wklepujemy i delikatnie wcieramy podkład krótkimi, precyzyjnymi ruchami, aż do momentu jego równomiernego stopienia się z cerą. Ostatnim krokiem jest umycie rąk, coby się nie ubrudzić (ja i tak zdążę się ubrudzić). 
jak nakładać podkład gąbeczką

Jak nakładać podkład gąbką? 

Nakładanie podkładu gąbką jest moją ulubioną techniką, i jestem przekonana, że jest to jedna z najpopularniejszych metod. Aplikacja podkładu za pomocą silikonowej gąbki jest dla mnie najprostsza, co prawda wymaga wprawy, ale bardzo łatwo opanować tą umiejętność. Jeśli pamiętamy o codziennym myciu gąbeczki i częstej jej wymianie, to ten sposób jest bardziej higieniczny niż aplikacja palcami. Aby gąbka nie wchłaniała zbyt dużej ilości fluidu, należy ją wcześniej solidnie namoczyć i wycisnąć. Mokra gąbka ułatwi Ci nakładanie podkładu. Odpowiednią ilość podkładu należy wycisnąć na grzbiet dłoni i dopiero aplikować podkład gąbeczką. Nakładanie podkładu gąbeczką najlepiej rozpocząć od czoła oraz środka twarzy, wklepując następnie podkład w dół – w stronę brody oraz na boki. Uwielbiam stemplowanie mięciutką i sprężystą gąbką – ta czynność dla mnie jest bardzo przyjemna, a dzięki temu unikam smug, które mogą pojawić się podczas pocierania. Nadmiar podkładu wykorzystuję w trudno dostępnych miejscach. 
jak nakładać podkład pędzlem

Jak nakładać podkład pędzlem? 

Do nakładania podkładu pędzlem podchodziłam jak pies do jeża. Bałam się, że pędzlem ciężko się jest pozbyć smug, a sam pędzel jest mało precyzyjny. Nic bardziej mylnego! Poza tym od czego są internetowe tutoriale. Profesjonaliści polecają przede wszystkim tą metodę aplikacji podkładu. Podobnie jak w przypadku gąbeczek, asortyment dostępnych na rynku pędzli jest naprawdę szeroki i zróżnicowany, dzięki temu, każdy może odpowiednio dobrać pędzel. Długo nie wiedziałam jak nakładać podkład pędzlem, na szczęście szybko opanowałam także tą umiejętność i mogę cieszyć się idealnie wyrównaną cerą. Jeśli chciałabyś tak jak ja nauczyć się tej techniki, to pamiętaj, że sprzęt ma znaczenie. Pędzel powinien być wąski i zaokrąglony o średniej gęstości włosia, właśnie taki, który ułatwi aplikację we wszystkich trudno dostępnych miejscach naszej twarzy, a także zagwarantuje dobre krycie. Pędzle są łatwe w utrzymaniu i mogą służyć ci latami, jeśli odpowiednio o nie zadbasz. A jak używam pędzla? Na wierzch dłoni wylewam odrobinę podkładu i pobieram go włosiem pędzla. Nakładanie podkładu pędzlem rozpoczynam od nosa i policzków, kierując się ku zewnętrznym partiom twarzy. Rozprowadzam fluid delikatnymi, kolistymi ruchami. Gdy pierwszy raz użyłam do tego celu pędzelka byłam zdumiona. Podkład nim nałożony jest niezauważalny, cera jest promienna a pory są praktycznie niewidoczne. 
Jak widzicie jest kilka możliwości nakładania podkładu, dlatego warto je wszystkie wypróbować, aby wybrać taką metodę, która będzie najszybsza i najskuteczniejsza. Najważniejszy jest cel – naturalny efekt, czyli podkład stopiony ze skórą. Aplikacja podkładu wcale nie musi być trudna, wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku podstawowych zasad, a osiągniesz efekt zdrowej i promiennej cery.