Uncategorized

GlySkinCare – Intense C Serum – kwas L-askorbinowy

W kosmetyce coraz bardziej staje się popularna, nieodzowna podczas przeziębienia – witamina C, czyli inaczej kwas askorbinowy. Nie od dziś wiadomo, że witamina  C jest jednym z lepszych przeciwutleniaczy, czyli inaczej mówiąc działa antyoksydacyjnie. Kwas askorbinowy jest aktywatorem wielu enzymów i odgrywa ważną rolę w oddychaniu komórkowym. Dlaczego witamina C została dostrzeżona przez przemysł kosmetyczny? Ponieważ wpływa na wytwarzanie kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Powierzchniowo stosowana wit.C poprawia strukturę i kolor skóry, rozjaśnia plamy pigmentacyjne, jest naturalnych filtrem ochronnym przed promieniowaniem oraz wpływa na spowolnienie procesu powstawania zmarszczek, dlatego coraz częściej witamina C jest nazywana “witaminą młodości”. 

Dlaczego zainteresowałam się serum z dość wysokim stężeniem kwasu L-askorbinowego?

Przede wszystkim dlatego, że to już najwyższa pora, aby zacząć chronić moją skórę przed starzeniem się. Po drugie od dłuższego czasu towarzyszą mi liczne przebarwienia, które powstały po trądziku. 
GlySkinCare –  Intense C Serum – zawiera stężenie 7,5% kwasu L-askorbinowego. Producent zaleca stosowanie na noc. To co mnie od razu zdziwiło podczas pierwszego użycia, to fakt, że po nałożeniu tego serum odczuwa się zarówno na dłoniach, jak i na twarzy ciepło. Witamina C musi być przechowywana w ciemnym szkle, w nie za wysokiej temperaturze, z dala od źródła światła. Niby producent zapewnia, że serum jest bez zapachu, ja jednak wyczuwałam lekki smrodek. 

Jakie działanie ma GlySkinCare –  Intense C Serum?

Nie ma jeszcze zmarszczek, a mimo to zauważyłam, że moja skóra jest bardziej elastyczna i zdecydowanie bardziej gładka. Dzięki temu serum szybciej goiły mi się pojedyncze wypryski, i krócej utrzymywały się po nich zaczerwienienia. Witamina C zawarta w serum pomogła lekko wybielić zaczerwienienia oraz przebarwienia. Cera po nocy jest wypoczęta, bardziej promienna i niesamowicie miękka. Mimo oleistej konsystencji serum szybko się wchłania.
Kosmetyk ten jest bardzo wydajny, ma konsystencję oleistą i niewiele kropel potrzeba do rozprowadzenia po całej buzi. Jeśli ktoś lubi sięgać po gotowe kosmetyki, to polecam Intense C Serum na przebarwienia,który jest dostępny na diagnosis.plCena to ok 60 zł za 30 ml.