Uncategorized

Moje ulubione seriale w kategorii: komedia

To co lubię robić najbardziej w ciepły, letni wieczór, albo zimną, deszczową porą to obejrzeć sobie kilka odcinków dobrego serialu. Dobry serial to taki, który odpręży, zaciekawi, pozwoli się zrelaksować. Takich seriali jest sporo, ale najlepsze są zdecydowanie komedie. Od razu chcę zaznaczyć, że w tej kategorii nie obejrzałam ani “Friends’ów” ani tej “How I met your mother”. Na wszystko przyjdzie pora, na emeryturze też coś będę musiała oglądać 😉

1. BIG BANG THEORY

Źródło
Jeden z moich ulubionych seriali w ogóle. Nie ma odcinka, który nie rozbawiłby mnie do łez. Zawodowa gra aktorska, mimo iż, aktorzy do najbardziej znanych nie należą. Myślę, że dopiero teraz ten serial zapewnił im popularność oraz bardziej ambitne role. “Big Bang Theory” to podobno po polsku znaczy “Teoria wielkiego podrywu”, a sam serial jest historią czterech przyjaciół, którzy pracują na Uniwersytecie, fizyka nie jest dla nich czarną magią, natomiast największym problemem życia jest znaleźć sobie dziewczynę, która choć trochę ich zrozumie. Nic tak nie śmieszy, jak dystans do siebie powyższych bohaterów. Jeśli obejrzycie ten serial od początku do końca, to długo jeszcze będziecie sypać śmiesznymi cytatami. 
Przykład:

Amy: Kiss me where I’ve never been kissed before.Sheldon: You mean like Salt Lake City?

 2. TWO BROKE GIRLS

Źródło
Szukasz pracy? Ledwo starcza Ci od pierwszego do pierwszego? Ten serial pomoże Ci nabrać dystansu do pieniędzy. Świetna komedia, wciągająca na maksa, a z odcinka na odcinek staje się być jeszcze bardziej śmieszna. Serial opowiada o dziewczynach, których marzeniem jest założenie własnego biznesu, natomiast nie dysponują żadnymi oszczędnościami, a bez nich trudno rozpocząć jakąkolwiek działalność. Dla wielu młodych osób ten serial powinien być “motywacją” i przykładem, że się da, tylko należy dążyć do obranego celu. Dziewczyny mimo, że pochodzą z dwóch różnych światów, zaprzyjaźniają się i skoczyłyby za sobą w ogień. W serialu nie brakuje “polskiego akcentu”. Same musicie sprawdzić i przepaść na kilka nocy, dwie spłukane dziewczyny, ciągle mają przygody i nie brakuje im zaradności.
Znacie? Lubicie? Polecacie?