Uncategorized

Moje ulubione seriale w kategorii: obyczajowy / dramat

To nie będzie typowy ranking. Po prostu zaczynam pisać serię o serialach, które oglądam bądź oglądałam. O serialach, które obejrzałam z zapartym tchem od pierwszego do ostatniego odcinka, bądź o takich, które owszem zaczęłam oglądać, ale gdzieś po drodze je porzuciłam. Na liście oglądanych seriali mam około 40, więc będzie się działo. Jeśli jesteś serialomaniaczką tak jak ja, to zapraszam, ale nie biorę odpowiedzialności za Twoje nowe uzależnienie. 
1. GREY’S ANATOMY- CHIRURDZY 

Gatunek serialu: medyczny, obyczajowy, dramat

Źródło

Tak, zdecydowanie to jest mój ulubiony serial, w ogóle, nie tylko w tej kategorii. Zaczęłam go oglądać będąc jeszcze na studiach, podczas wakacji. Śmiałam się i płakałam. Żaden serial do tej pory nie wzbudził we mnie tylu emocji naraz. Dla mnie to arcydzieło wśród seriali. Dlaczego? Dlatego, że ten serial nie zawsze kończy się dobrze. W zasadzie to przeważnie kończy się źle. Pacjenci przeważnie umierają (takie jest życie), ale lekarze robią co mogą. Są chwile grozy, często główni bohaterowie także są pacjentami, którzy walczą o życie. Gdybym miała jednym słowem podsumować ten serial: zaskakujący. I to w nim uwielbiam najbardziej. Przypadki, z którymi muszą zmierzyć się młodzi lekarze są nieprawdopodobne i bardzo ciekawe. Główni bohaterowie są często poddawani wielkim wyzwaniom, stają przed trudnymi wyborami życiowymi. 
2. DESPERATE HOUSEWIVES – GOTOWE NA WSZYSTKO

Gatunek serialu: dramat, komedia obyczajowa

Źródło
Ten serial zaczęłam oglądać jeszcze w liceum, kiedy był emitowany przez Polsat (bardzo dawno temu). Rzucałam wtedy wszystko, aby tylko móc obejrzeć odcinek. Uwielbiam ten serial za barwne postaci, każda jest zupełnie inna. Łączy je niezwykła więź jaką jest przyjaźń. Bardzo zabawne dialogi, które także często przybierają bardzo poważny charakter. Każdy sezon posiada własny główny wątek kryminalny. Serial ten opowiada o historii przyjaciółek, sąsiadek, gospodyń domowych. Co jeszcze je łączy, na pewno mroczna zagadka.
3. THE GOOD WIFE – ŻONA IDEALNA

Gatunek serialu: dramat sądowy

Źródło
Żona idealna, to taka, która po publicznej kompromitacji jaką zafundował jej mąż, jest w stanie dalej trwać u jego boku i pomagać przy kampanii wyborczej. Jednak postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i po 13 latach wraca do pracy jako pani adwokat. Dlaczego lubię ten serial? Bo tak samo jak powyższe jest zaskakujący. Bohaterka nie ma przed sobą łatwych wyborów, nie postępuje tak, jak ja bym postąpiła. Sprawy sądowe jakimi się zajmuje są bardzo ciekawe, trudne do rozstrzygnięcia. Ten serial przede wszystkim nie jest nudny, sporo się dzieje. Czy główna bohaterka jest dobrą żoną? To Ty musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. W tym serialu nie zawsze białe jest białe. 
4. SEX AND THE CITY – SEKS W WIELKIM MIEŚCIE

Gatunek serialu: obyczajowy

Źródło

Ten serial oglądałam także jako licealista, w dodatku po kryjomu, o dość późnych porach. Drugi raz (już w pełni) obejrzałam na drugim roku studiów, jednym tchem. Myślę, że nie jest to serial dla osób pruderyjnych. W dość rozwiązły sposób przedstawia to, co inni łączą tylko z miłością. Dla mnie to świetna komedia, którą nie trzeba brać na poważnie. Pokazuje miłość do mody, jak brać z życia ile się da. Oglądając ten serial nie będziesz się nudzić, ponieważ rozbawi Cię do łez. Świetne stroje i świetna obsada, cóż więcej chcieć?
5. THE L WORD – SŁOWO NA L

gatunek serialu: dramat obyczajowy

Źródło

Ten serial nie obejrzałam do końca, choć zapewne jeszcze do niego wrócę. Serial ten porusza dość kontrowersyjny temat, a mianowicie LGBT. Główne bohaterki tego serialu są lesbijkami, są przyjaciółkami. Serial ten pokazuje, z czym musi na co dzień zmierzyć się kobieta, która kocha inaczej. Jak ludzie łatwo osądzają, że nie jest łatwo wyzbyć się stereotypów i że ludzie zawsze będą się wtrącać, jeśli jesteś inny. Główne bohaterki szukają ciepła, miłości, pragną stworzyć dom. Serial ten może nie jest super wciągający, ale zapewne otwiera oczy na pewne sprawy, można go także oglądać z przymrużeniem oka. Jest zapewne inny, niesztampowy. 
Zaciekawiłam kogoś? Zainspirowałam? A jaki jest Twój ulubiony serial w tej kategorii?