Uncategorized

Silikonowa pielęgnacja włosów

Jakiś czas temu pisałam o mojej bezsilikonowej pielęgnacji włosów. Nadmieniłam wtedy też, że zupełnie z silikonów zrezygnować nie mogę, ponieważ włosy moje zaczynają się puszyć, a końce szybciej rozdwajać. O ile puch włosów bardzo mi nie przeszkadza, imituje on większą objętość włosów, natomiast końcówki włosów chciałabym jak najdłużej zachować w dobrej kondycji. 
Jakich produktów do włosów używam z silikonami?
Otóż używam tylko dwóch kosmetyków, które w składzie mają silikony. Jednym z nich jest Aussie, 3 Minute Miracle Reconstructor, Deep Conditioner for Damaged Hair- Intensywniej odżywiająca 3 – minutowa maseczka do włosów. Używam tej maski od czasu do czasu, zamiast odżywki. Przy częstszym używaniu obawiam się, że zbyt mocno obciążałaby moje cienkie włosy. Zostawiam ją przeważnie właśnie na 3 minuty. W ekspresowym tempie odżywia włosy, regeneruje je, dzięki temu są gładkie, nie puszą się oraz lśnią. Po niej bardzo łatwo rozczesuje się włosy. A to co najbardziej mnie w niej urzekło to piękny zapach gumy balonowej. Generalnie nie widzę żadnych wad tego kosmetyku, dlatego z chęcią sięgnę po niego jeszcze raz (tym razem w pełnowymiarowej wersji).
Drugim kosmetykiem jest Syoss, Beauty Elixir Absolute Oil- Eliksir piękności z olejkiem absolutnym. Dla mnie jest to alternatywa do jedwabiu, który mocno obciążał moje włosy i strasznie mi obrzydł. Zacznę od opakowania- fajna, poręczna pompka, którą można dozować nawet niewielkie ilości. Bardzo ładny zapach, taki ekskluzywny, kobiecy. Nabłyszcza włosy, mniej się puszą (ale nie jest to niestety długotrwały efekt). Stosowany na same końcówki nie obciąża włosów. Trzeba jednak uważać z aplikacją, ponieważ łatwo można przesadzić i efekt będzie nienaturalny. Wiadomo, działa on tylko na powierzchni włosa, efekt jest jedynie wizualny, ale całkiem nieźle zabezpiecza końcówki. Wyraźnymi minusami jest na pewno to, że może obciążać włosy w zbyt dużej ilości (łatwo z nim przesadzić) oraz nie likwiduje puszenia się włosów na długo. 
Jak stosuję silikony?
Aby nie obciążać moich cienkich, delikatnych, skłonnych do przetłuszczania się włosów, muszę pamiętać aby:
nie łączyć silikonów z olejami (czyli jeśli olejowałam w danym dniu włosy, nie używam żadnego z powyższych kosmetyków)
nie łączyć obu produktów (czyli albo używam maski, albo eliksiru)
używać po dokładnym oczyszczeniu włosów szamponem z SLSami 


A Wy stosujecie silikony? Jeśli tak, to jakie produkty polecacie?