Uncategorized

Niekosmetyczne podsumowanie miesiąca- styczeń 2014

Od tego miesiąca chciałabym rozpocząć niekosmetyczną serię postów, które będą ukazywać się najczęściej pod koniec miesiąca. Kategorie pewnie będą różne, w zależności od upodobań w danym miesiącu, ale zdecydowanie nie będą dotyczyć kosmetyków. Bo elpiss lubi nie tylko kosmetyki.
1. Ulubiony film:
Źródło
“Drogówka”. W tym miesiącu z mężem powróciliśmy do polskiego kina. Przez pewien okres unikaliśmy polskich filmów jak ognia. Dramaty nas przeraźliwie męczyły, a komedie były w ogóle nieśmieszne. Natomiast rok 2013 był łaskawym rokiem dla polskiego kina. Oprócz “Drogówki” mogę polecić także “Układ zamknięty”. 
“Drogówka” to kryminał, w którym doszukiwałabym się także cech dramatu. Akcja filmu toczy się w policyjnym środowisku. Mężczyzn łączy nie tylko zawód, ale zabawa, przyjaźń i ciemne interesy. Niestety pewnego dnia w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. Wszystkie dowody wskazują na sierżanta Ryszarda Króla, który tego wieczoru, kiedy zginął kolega, w ogóle nie pamięta. Film trzyma w napięciu, za wszelką cenę widz chce się dowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło i mocno trzyma kciuki za Króla. Czy uda mu się oczyścić ze stawianych mu zarzutów?
2. Ulubiony serial:
Źródło
“Sherlock Holmes”. To już trzeci sezon, jakże wciągającego serialu. Niestety serial ten słynie z bardzo krótkich sezonów, ponieważ zawiera jedynie trzy odcinki. Ubolewam nad tym strasznie, ponieważ dla mnie serial ten mógłby się ciągnąć i ciągnąć. Świetna obsada oraz współczesne realia to co najbardziej mi się podoba.
3. Ulubione wydarzenie:
Źródło
Styczeń był dla mnie dosyć aktywnym miesiącem pod względem kultury. Udało mi się być w kinie Nowe Horyzonty na pokazie “Frankenstein’a” z National Theatre w Londynie. Wieki nie było mnie w teatrze, dlatego przedstawienie to, zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Wszystko było oszałamiające począwszy od scenografii, kostiumów na wyborowym aktorstwie kończąc. 
4. Ulubione miejsce w sieci:
Notoryczna inspiruje mnie do słuchania dobrej muzyki, oglądania dobrych filmów, nie zawsze tych mainstreamowych, serialów i książek o Zombie. Jeśli interesujesz się wszechogarniającą popkulturą to notoryczna będzie także Twoim ulubionym miejscem w sieci.